Bayern bez Lewandowskiego czuje się jak ryba w wodzie! Pewna wygrana w lidze. Monachijczycy mają nową gwiazdę

Jakub Maj
Jakub Maj
PAP/EPA/FILIP SINGER
Bayern Monachium przerwał serię czterech meczów bez zwycięstwa w lidze dzięki dzisiejszej wygranej 4:0 z Bayerem Leverkusen. 19-letni Jamal Musiala sprawia, że kibice Monachijczyków powoli zapominają o Robercie Lewandowskim. Młody Niemiec po raz kolejny był najjaśniejszą postacią na boisku i liderem aktualnego mistrza Niemiec.

Bayern Monachium - Bayer 04 Leverkusen 4:0 (3:0)

Mecze Bayernu tuż po przerwie reprezentacyjnej nie zawsze układały się dla Bawarczyków według planu. Wytłumaczenie jest proste - kiedy zawodnicy ligowych rywali mieli czas, żeby odpocząć i się zregenerować, większość piłkarzy mistrza Niemiec była eksploatowana na meczach kadry narodowej. W tej zależności kibice Bayeru Leverkusen doszukiwali swojej szansy w dzisiejszym starciu.

Były klub Roberta Lewandowskiego zaczął rozwiewać wątpliwości rywala już od pierwszego gwizdka sędziego. Die Roten zaczęli bardzo agresywnie i od razu rzucili się do pressingu. Bardzo ofensywne nastawienie zostało szybko nagrodzone - w 3. minucie bramkarza pokonał Leroy Sane (asysta: Jamal Musiala). Bayern nie zwolnił i nadal napierał na rywala. W 17. minucie było już 2:0 - tym razem na listę strzelców wpisał się Jamal Musiala (asysta: Thomas Müller). Najważniejsza bramka tego meczu padła w 39. minucie. Swoją okazję wykorzystał Sadio Mane (asysta: Jamal Musiala). Dzisiejszy gol Senegalczyka był dla niego bardzo ważny z tego względu, że jest to jego pierwsze trafienie na Allianz Arenie. Wynik meczu ustalił Müller po fatalnym błędzie bramkarza.

Seria czterech meczów Bayernu bez zwycięstwa w lidze narodziła burzliwą dyskusję w mediach społecznościowych. Eksperci i kibice zaczęli analizować przyczyny słabszej formy Bawarczyków. Niektórzy sympatycy "Czerwonych" podkreślali, że problemem jest niedoświadczony trener - Julian Nagelsmann. Inni twierdzili, że brakuje Bayernowi klasycznego napastnika i sprzedanie Lewandowskiego było ogromnym błędem. Piątkowy mecz ukazuje, że wspomniana słabsza forma była tylko wypadkiem przy pracy, a Monachijczycy wrócili już na dobre tory.

Zawodnik meczu: Jamal Musiala