Bayern rozgromił Stuttgart

Marcin Szczepański
Na innych stadionach Bundesligi w ten weekend padał śnieg, natomiast w Stuttgarcie kibice byli świadkami prawdziwego gradu bramek. W spotkaniu padło osiem goli, a Bayern pokonał gospodarzy 5:3!

Spotkanie było ligowym debiutem dla nowego trenera VfL Stuttgart, Bruno Labadii. Nie może on jednak zaliczyć go do udanych. Jego podopieczni popełniali rażące błędy w defensywie, a Bayern Monachium bezlitośnie je wykorzystywał.

Pierwszą bramkę w spotkaniu zdobył Mario Gomez, były piłkarz Stuttgartu, dla którego gol z 31. minuty był pierwszym strzelonym swojej byłej drużynie. Do przerwy padły jeszcze dwie bramki dla Bayernu. W 36. minucie po podaniu Gomeza trafił Muller, natomiast w 43. minucie do siatki trafił Franc Ribery.

Po zmianie stron gospodarze zmniejszyli straty do rywala, a bramkę zdobył wprowadzony po przerwie Harnik. Później nastąpił jednak popis Gomeza, który w 51. i 53. minucie zdobył dwa kolejne gole i zaliczył hattricka.

Stuttgart walczył do końca, ale dwa gole, których autorami byli zmiennicy, Harnik i Gentner tylko zmniejszyły rozmiary porażki.