Bayern wymęczył zwycięstwo z Eintrachtem. Fantastyczna przewrotka Ribery'ego [ZDJĘCIA]

Sebastian Chmielak
W sobotnim spotkaniu Bundesligi Bayern Monachium skromnie (1:0) pokonał na Allianz Arenie Eintracht Frankfurt. Bawarczycy zwycięstwo zawdzięczają cudownej przewrotce Francka Ribery'ego. Robert Lewandowski na boisku przebywał do 71. minuty i został ukarany żółtą kartką.

Sobotni mecz Bayernu jeszcze przed pierwszym gwizdkiem arbitra był już ciekawy. Pep Guardiola od pierwszej minuty postawił na Mario Goetze, co nie jest regułą w obecnym sezonie. W przerwie reprezentacyjnej były zawodnik Borussii Dortmund rozegrał kilkanaście minut w spotkaniu kadry Niemiec przeciwko Anglikom oraz 61 minut w rywalizacji z Italią, w której strzelił bramkę oraz zanotował asystę. Co ciekawe, w pierwszym składzie Bayernu w Bundeslidze ulubieniec Joachima Loewa wystąpił zaledwie pięć razy.

Wracając do zawodów. Od początku monachijczycy dominowali na Allianz Arena, a w 20. minucie bramkę strzelił dobrze dysponowany sobotniego popołudnia Franck Ribery. Indywidualny rajd Goetze zakończył się na obronie uderzenia przez Lukasa Hradecky'ego. Do odbitej futbolówki na 16. metrze dopadł Ribery, który strzałem z przewrotki umieścił piłkę w siatce. 32-latek bardzo często urywał się defensorom Eintrachtu siejąc popłoch w polu karnym gości. Świetną szansę na podwyższenie wyniku miał Xabi Alonso, jednak kapitalne uderzenie z rzutu wolnego zatrzymało się jedynie na poprzeczce. Fiński golkiper z Frankfurtu musiał natomiast interweniować po strzałach Juana Bernata, Thomasa Muellera oraz ponownie Alonso, ale więcej bramek na Allianz Arena nie było.

Mecz zakończył się skromnym zwycięstwem gospodarzy, a Robert Lewandowski rozegrał 70 minut spotkania. Goście natomiast starali się kontrować, ale w decydującej fazie piłkarzom Niko Kovaca brakowało dokładności. Trzeba dodać, że przyjezdni skutecznie wybijali z rytmu monachijczyków, a większość czasu w drugiej odsłonie piłkarze z Commerzbank-Arena spędzili sygnalizując urazy. Za tydzień Eintracht podejmie Hoffenheim, a Bayern uda się na ligowy pojedynek do Stuttgartu. We wtorek natomiast lidera Bundesligi czeka rywalizacja w ćwierćfinale Ligi Mistrzów z Benfika Lizbona.