Borussia Dortmund ograła Bayern Monachium w Der Klassiker. Można odliczać do mistrzostwa Bayeru Leverkusen?

Bartosz Głąb
27. kolejka Bundesligi. Borussia Dortmund - Bayern Monachium 2:0.
27. kolejka Bundesligi. Borussia Dortmund - Bayern Monachium 2:0. PAP/EPA
W absolutnym hicie 27. kolejki Bundesligi Borussia Dortmund pokonała na Alianz Arena drużynę Bayernu Monachium 2:0. Wynik spotkania otworzył Karim Adeyemi, a po przerwie podwyższył Julian Ryerson. Takie rozstrzygnięcie Der Klassiker najbardziej cieszy Bayer Leverkusen, który ma już 13. punktów przewagi w tabeli i powoli odlicza do mistrzostwa Niemiec.

Borussia Dortmund lepsza od Bayernu Monachium w Der Klassiker

Drużyna z Dortmundu fantastycznie rozpoczęła starcie na Alianz Arena. Już w 10. minucie Karim Adeyemi wpadł w pole karne przeciwników i mocnym strzałem otworzył wynik spotkania. Dla niemieckiego piłkarza było to dopiero 3. trafienie w tym sezonie Bundesligi, ale zdecydowanie najważniejsze. Wcześniej zdobył też 2 bramki w rozgrywkach Ligi Mistrzów.

Po przerwie goście podwyższyli na 2:0. Tym razem po koronkowej akcji na listę strzelców wpisał się Julian Ryerson i było już niemal pewne, że sobotniego wieczora będziemy świadkami sensacji.

Ważna porażka Bawarczyków. Bayer Leverkusen może odliczać do mistrzostwa Niemiec?

W końcówce swojego 32. gola w tym sezonie mógł mieć Harry Kane. Angielski napastnik po strzale głową w 89. minucie umieścił piłkę w bramce, jednak arbiter dopatrzył się pozycji spalonej. Kibice BVB mogli odetchnąć z ulgą przed nerwową końcówką, natomiast rekord Roberta Lewandowskiego wciąż jest bezpieczny.

Porażka Bawarczyków oznacza też, że liderujący Bayer Leverkusen ma już 13 punktów przewagi w ligowej tabeli i jest coraz bliżej upragnionego mistrzostwa Niemiec. W sobotnim spotkaniu po szalonej końcówce "Aptekarze" pokonali Hoffenheim 2:1.