Bayer Leverkusen nadal niepokonany w tym sezonie. Fantastyczny finisz z Wieśniakami przedłużył doskonałą serię

Jacek Czaplewski
Bayer Leverkusen wyśrubował serię do 39 meczów bez porażki
Bayer Leverkusen wyśrubował serię do 39 meczów bez porażki PAP/EPA
Bayer Leverkusen był bliski przegrania pierwszego meczu w sezonie. Zespół Xabiego Alonso znowu pokazał jednak klasę. Serię do 39 spotkań bez porażki udało się wyśrubować dzięki skutecznemu finiszowi z TSG 1899 Hoffenheim w Bundeslidze. Jak zareaguje Bayern Monachium? O godzinie 18:30 mistrz rozegra hit kolejki z Borussią Dortmund.

Bayer Leverkusen ciągle niepokonany. Śrubuje niewiarygodną serię

Seria Bayeru zaczęła się 12 sierpnia i rozciągnęła na wszystkie trzy rozgrywki, czyli Bundesligę, Puchar Niemiec oraz Ligę Europy. W tym czasie zespół wygrał 34 mecze, a tylko pięć zakończyło się remisem.

Dziś Bayer zszedł na przerwę z bramką do odrobienia. Mecz długo się nie układał. Dopiero końcowe minuty zaważyły o wygranej 2:1.

Xabi Alonso wybrał klub na nowy sezon. Totalne zaskoczenie

Goście objęli prowadzenie po golu Maximiliana Beiera, a później długo skutecznie się bronili. Świetnie w ich bramce spisywał się Oliver Baumann, który obronił aż 10 strzałów. Skapitulował dopiero po 11. uderzeniu. W 88. minucie wyrównał Robert Andrich, a w doliczonym przez sędziego czasie gry zwycięstwo "Aptekarzom" dał Czech Patrik Schick.

Bayer wręcz powtórzył scenariusz z meczu w Lidze Europy przeciw Karabachowi Agdam, kiedy też w końcówce odwrócił wynik. - Brak mi słów na ten Bayer. No niemożliwe to jest - komentuje Tomasz Urban z Viaplay.

Tak Bayer Leverkusen odwrócił mecz - gol na 2:1

Co Bayer Leverkusen wygra w tym sezonie?

Dzięki sobotniej wygranej Bayer Leverkusen pozostaje w grze na wszystkich frontach. W Bundeslidze ma trzynaście punktów przewagi nad Bayernem Monachium. W ćwierćfinale Ligi Europy rozegra dwumecz z West Hamem, natomiast w półfinale Pucharu Niemiec jego rywalem będzie drugoligowa Fortuna Duesseldorf.

Bayer Leverkusen nigdy nie został jeszcze mistrzem Niemiec. Jego największe sukcesy to wygrani Pucharu UEFA (1988 rok), udział w finale Ligi Mistrzów (2002), Puchar Niemiec (1993) czy wicemistrzostwo Niemiec (2011).

Hitowy mecz Bayern - Borussia w Bundeslidze. Gdzie oglądać?

Bramka na 0:1 w meczu Bayer Leverkusen - TSG 1899 Hoffenheim

Z powodu zaawansowanego wieku (w sierpniu 36. urodziny) wartość Roberta Lewandowskiego regularnie spada. Kapitan reprezentacji Polski zajmuje aktualnie szóste miejsce wśród rodaków na liście wycen. Oto czołówka rankingu.

Nowe wyceny piłkarzy reprezentacji Polski. Lider na ponad 10...