Chrobry przy świetle jupiterów pokonał Zagłębie Sosnowiec

Kacper Chudzik / Gazeta Wrocławska
Piłkarze Chrobrego pokonali u siebie Zagłębie
Piłkarze Chrobrego pokonali u siebie Zagłębie Piotr Krzyżanowski
Po zaciętym meczu Chrobry Głogów pokonał w II lidze zachodniej Zagłębie Sosnowiec 1:0. Zwycięską bramkę zdobył w 42 minucie Krzysztof Kaliciak. Na stadionie gospodarzy po raz pierwszy w historii zabłysnęło sztuczne oświetlenie.

Przez większą część pierwszej połowy głogowianie mieli przewagę, a gra toczyła się w pobliżu bramki przeciwnika. W drugiej Zagłębie za wszelką cenę próbowało odrobić stratę. Goście mieli sporo okazji na wyrównanie ze stałych fragmentów gry, jednak obrona gospodarzy nie straciła czujności. W utrzymaniu wyniku nie przeszkodziła im nawet gra w dziesiątkę po czerwonej kartce za faul dla Krzysztofa Ziemniaka.

- Przegraliśmy po bardzo ładnym meczu. Gratuluję Chrobremu zwycięstwa - skwitował Jerzy Wyrobek, trener gości.

Dla Chrobrego był to historyczny mecz. Po raz pierwszy rozegrał go przy sztucznym oświetleniu, którego budowa dopiero niedawno się zakończyła. Stąd też nietypowa godzina rozpoczęcia meczu, 19.46. Symbolizuje ona rok powstania głogowskiego klubu. - Już od tygodnia czuliśmy presję tego spotkania - przyznał po meczu Kaliciak. - Wszystko jednak poszło zgodnie z planem i udało nam się wygrać. Bardzo nam na tym zależało - dodał strzelec bramki.

Trener pomarańczowo-czarnych Ireneusz Mamrot stwierdził, że Zagłębie Sosnowiec było najlepszą drużyną, jaka w tym sezonie przyjechała do Głogowa.

Chrobry Głogów - Zagłębie Sosnowiec 1:0 (1:0)

Bramka: Kaliciak 43

Sędziował: Marcin Muszyński (Łódź) Widzów: 2 800

Żółte kartki: Ziemniak, Bukraba, Ulatowski, Kaliciak - Pajączkowski, Gleń

Chrobry: Augustyn - Ziemniak , Otwinowski, Samiec, Bukraba - Sędziak, Wan, Ulatowski, Szczepaniak (79 Kaczmarek), Machaj (83 Kowalczuk) - Kaliciak (71 Odrzywolski)

Zagłębie: Kudła - Lesik (81 Pawlak), Białek, Jarczyk, Pajączkowski (68 Ninković) - Sierczyński, Matusiak, Ostrouszko, Weis (64 Gleń) - Lachowski, Rojewski