Czerwony remis Motoru

Michał Musiejuk
Dolcan Ząbki 0:0 Motor Lublin
Dolcan Ząbki 0:0 Motor Lublin Piotr Werewka
W meczu ósmej kolejki drugiej ligi wschodniej lubelski Motor zremisował 1:1 z Ruchem Wysokie Mazowieckie. Mimo, iż goście od 60. minuty grali w dziewiątkę wynik nie uległ zmianie.

Od mocnego uderzenia zaczęli Motorowcy. Już w 1. minucie do siatki Ruchu trafił Kamil Droździel, ale sędzia odgwizdał pozycję spaloną. Gospodarze napierali, ale to goście w 9. minucie wyszli na prowadzenie. Żaglewski dośrodkował z rzutu rożnego, piłkę strącił jeszcze Strózik, a ta wylądowała w bramce strzeżonej przez Kamila Styżeja.

Wyrównanie nastąpiło w 28. minucie. Po raz kolejny do bramki trafił Droździel i wszystko wskazywało na to, że Motor pójdzie za ciosem. Gra bardzo się zaostrzyła, szczególnie po stronie gości. Oglądaliśmy sporo żółtych kartek, a na 30 minut przed końcem spotkania sędzia Jabłoński pokazał 2 czerwone kartoniki.

Strózik po faulu na piłkarzu "żółto-biało-niebieskich" został upominany po raz drugi i musiał opuścić boisko. Sekundę później jego kolega z drużyny - Adrian Bartkiewicz, za dyskusje z sędzią liniowym podzielił los kolegi.

Do końca meczu Motor miał przewagę, ale piłkarze popełniali masę szkolnych błędów i do Iławy zespół jedzie w nie najlepszych nastrojach.