Czwarty gol Michała Helika w sezonie na zapleczu Premier League. Nie dostał powołania na październikowe zgrupowanie od Probierza

OPRAC.:
Jakub Maj
Jakub Maj
Sylwia Dąborwa
Obrońca Michał Helik imponuje skutecznością w Championship, czyli na zapleczu angielskiej ekstraklasy. Polski piłkarz zdobył już czwartą bramkę w tym sezonie dla Huddersfield Town. Tym razem trafił w wyjazdowym meczu z Leeds United, ale jego zespół przegrał 1:4.

Michał Helik tworzy najgorszą defensywę w lidze

28-letni obrońca, były zawodnik Ruchu Chorzów, Cracovii i Barnsley FC, ustalił wynik spotkania w 70. minucie. Do przerwy Huddersfield Town przegrywał już 0:4. Huddersfield Town zajmuje 21. miejsce w 24-zespołowej lidze z dorobkiem 14 pkt, a Leeds trzecie - 25 pkt. Niestety zespół z Polakiem w składzie w obecnym sezonie stracił już 27 bramek, co jest najgorszym wynikiem w lidze.

Michał Helik na swoim koncie ma siedem występów w reprezentacji Polski. Po raz ostatni w Biało-Czerwonej kadrze zagrał 12 października 2021 roku w meczu z Albanią za kadencji Paulo Sousy. Michał Probierz to nowy selekcjoner reprezentacji Polski, który miał okazję wysyłać powołania tylko raz - w październiku. Były szkoleniowiec m.in. Jagiellonii czy Cracovii nie widział Helika w swoim składzie.

Obrońcy powołani na październikowe zgrupowanie przez Probierza:

• Bartosz Bereszyński (Empoli)
  • Matty Cash (Aston Villa)
  • Tomasz Kędziora (PAOK Saloniki)
  • Jakub Kiwior (Arsenal)
  • Patryk Peda (SPAL)
  • Tymoteusz Puchacz (1.FC Kaiserslautern)
  • Sebastian Walukiewicz (Empoli)
  • Bartłomiej Wdowik (Jagiellonia Białystok)
  • Mateusz Wieteska (Cagliari)

(PAP, opracowanie własne)

LIGA ANGIELSKA w GOL24

Valentina Duque Quintero to partnerka Juergena Elitima - kolumbijskiego pomocnika Legii Warszawa. Valentina uwielbia podróże i aktywny tryb życia. Bardzo często chodzi także na siłownię. Zawodnik ogłosił niedawno, że para spodziewa się dziecka.Aby zobaczyć wszystkie zdjęcia klikaj strzałkę w prawo!

Oto piękna partnerka Juergena Elitima z Legii Warszawa. Vale...