Czy Leverkusen przedłuży swoją passę z Bayernem?

Sebastian Kaniewski
Już dzisiaj o godzinie 15:30 Bayer Leverkusen na własnym stadionie podejmie ekipę Bayernu Monachium. Podopieczni Robina Dutta będą bardzo chcieli wygrać to spotkanie, lecz w drużynie gospodarzy zabraknie kilku ważnych piłkarzy.

W środku tygodnia nos złamał Andre Schurrle, jeden z ważniejszych piłkarzy ekipy z Leverkusen. Ponadto na boisku nie zobaczymy Vedrana Corluki oraz Sidneya Sama, którzy narzekają na problemy mięśniowe, a Eren Derdiyok ma uraz kostki. Danny da Costa natomiast cierpi na kontuzję uda. Michael Ballack i Tranquillo Barnetta już od dłuższego czasu nie są do dyspozycji Robina Dutta, ponieważ kontynuują rehabilitację.

W Bayernie natomiast zabraknie Bastiana Schweinsteigera (problemy z kostką), Daniela van Buytena (złamanie kości śródstopia) oraz Breno i Diego Contento.

Bayer Leverkusen od przerwy zimowej jest niepokonany u siebie, wygrywając dwa spotkania i jeden remisując. Podopieczni Dutta w ostatnich pięciu spotkaniach wygrali dwa, dwa przegrali i jeden zremisowali. Ekipa Bayernu natomiast zwyciężyła w trzech meczach, jeden przegrała i zremisowała.

Co ciekawe, bramkarz Bayernu - Manuel Neuer nie wpuścił bramki do siatki już od 337 minut. Ostatni raz taka sytuacja miała miejsce w meczu z Hamburgiem 4 lutego.

Warto przypomnieć, że Leverkusen ostatni raz pokonało Bayern u siebie w 2004 roku. Od tamtego czasu podopieczni Robina Dutta sześciokrotnie mierzyli się z Bayernem i czterokrotnie przegrywali. Czeka nas z pewnością ciekawe widowisko.