Debiut Peszki w FC Koeln!

Marcin Szczepański
Sławomir Peszko zadebiutuje w Koeln
Sławomir Peszko zadebiutuje w Koeln Roger Gorączniak (Ekstraklasa.net)
Sławomir Peszko zadebiutował w FC Koeln w spotkaniu z Kaiserslautern! Jego nowy zespół zremisował 1:1, mimo że większość spotkania grał w przewadze.

Koeln rozpoczęło spotkanie bardzo bojaźliwie, oddając pole gospodarzom, którzy raz po raz atakowali bramkę gości. W 29. minucie po bramce Lucasa Podolskiego to jednak zespół Peszki objął prowadzenie!

Sytuacja Koziołków stała się jeszcze lepsza kiedy pod koniec pierwszej połowy za próbę uderzenia rywala z boiska wyleciał Srdjan Lakic.

Po przerwie to jednak gospodarze rzucili się do falowych ataków. Koeln nie istniało na boisku i wyglądało jakby to zespół Peszki grał w osłabieniu. Falowe ataki Kaiserslautern przyniosły efekt w 51. minucie, kiedy to do siatki trafił Jan Morávek. Do końca meczu przewagę mieli gospodarze, ale Koeln również próbowało się odgryzać i miał swoje dogodne okazje.

Debiut Sławomira Peszki można uznać za udany. Polak był aktywny, próbował inicjować ataki i dogrywać do kolegów, ale ci nie potrafili stworzyć zagrożenia po jego podaniach. Były skrzydłowy Lecha na boisku przebywał do 75. minuty, zarabiając w tym czasie żółtą kartkę.