Drutex-Bytovia Bytów i Chojniczanka Chojnice zremisowały w sparingu

KM
Krzysztof Piotrkowski / Glos Pomorza / Polskapress
Remisem 1:1 zakończył się sobotni sparing Chojniczanki Chojnice z Druteksem-Bytovią Bytów. Bramki zdobyli Bartłomiej Niedziela i Alen Ploj.

Spotkanie rozpoczęło się dość ospale. W szeregach obydwu ekip sporo było niedokładności. Nieco lepiej prezentowała się Chojniczanka, która wysoko wychodziła pressingiem i utrudniała Bytovii rozgrywanie piłki. Wreszcie chojniczanie dopięli swego i wpakowali piłkę do siatki za sprawą Bartłomieja Niedzieli, który w 23 minucie celnie uderzył z dystansu.

Już za chwilę mogło być 1:1, jednak w sytuacji sam na sam Michał Rzuchowski trafił prosto w Łukasza Budziłka, bramkarza "Chojny". Im bliżej było końca pierwszej połowy, tym bardziej zarysowywała się przewaga Chojniczanki. Lider I ligi kontrolował boiskowe wydarzenia, spokojnie rozgrywał piłkę i dążył do stworzenia kolejnych sytuacji. W 39. minucie w polu karnym bytowian padł Piotr Kieruzel, ale sędzia nie zdecydował się na podyktowanie "jedenastki". Pierwsza połowa zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem Chojniczanki.

Po zmianie stron do głosu doszła Drutex-Bytovia. Już trzy minuty po przerwie dobrą okazję po podaniu Marka Opałacza miał Alen Ploj, ale nie trafił czysto w piłkę. Dziesięć minut później kolejny raz zawrzało. Tym razem to Bytovia domagała się podyktowania karnego za zagranie ręką, ale sędzia znów zdecydował się nie używać gwizdka. W okolicach 60 minuty przewagę znów zaczęła osiągać Chojniczanka, ale nie potrafiła stworzyć sobie żadnej klarownej sytuacji.

Potrafiła zrobić to natomiast Drutex-Bytovia. Najpierw w 66. minucie sam na sam z Michałem Dumieńskim (w drugiej połowie zastąpił Budziłka) wyszedł Jakub Bąk, ale spudłował. Dopiero 9 minut później bytowianom udało się wyrównać. W zamieszaniu w "szesnastce" Chojniczanki najwięcej przytomności zachował Ploj i wpakował piłkę do siatki.

Do końca spotkania wynik się już nie zmienił. Co prawda w końcówce swoją okazję miała jeszcze Chojniczanka, ale świetnie w bramce spisał się Gerard Bieszczad i sparing dwóch pomorskich drużyn zakończył się wynikiem 1:1.

Chojniczanka Chojnice - Drutex-Bytovia Bytów 1:1 (1:0)

Bramk: Bartłomiej Niedziela 23 - Alen Ploj 75

Chojniczanka:**(I połowa) Łukasz Budziłek - Wojciech Lisowski, Marcin Biernat, Piotr Kieruzel, Przemysław Pietruszka - Jakub Biskup, Mariusz Kryszak, Rafał Grzelak, Andrzej Rybski, Bartłomiej Niedziela - Tomasz Mikołajczak. (II połowa)** Michał Dumieński - Paweł Golański, Michał Markowski, Arkadiusz Widelski, Łukasz Kosakiewicz - Michał Jakóbowski, Paweł Zawistowski, Irakli Meschia, Hieronim Gierszewski, Michał Suchanek - Patryk Mikita.

Drutex-Bytovia: (I połowa) Michał Szromnik - Lukáš Bielák, Krzysztof Bąk, Martin Cseh, Bartosz Wolski, Robert Mandrysz, Mateusz Klichowicz, Filip Modelski, Michał Rzuchowski, Janusz Surdykowski, Jakub Wilk.
(II połowa) Gerard Bieszczad - Marek Opałacz (79 Jakub Serafin), Omar Monterde, Alen Ploj, Bartłomiej Poczobut, Wojciech Wilczyński, Łukasz Wróbel, Sebastian Kamiński, Kamil Wacławczyk, Jakub Bąk, Jakub Serafin (65 Mario Cieślik)

Materiał oryginalny: Drutex-Bytovia Bytów i Chojniczanka Chojnice zremisowały w sparingu - Dziennik Bałtycki