Dwugłos trenerów po meczu GKS Katowice - Zagłębie Sosnowiec (KONFERENCJA)

Łukasz Zub
GKS Katowice - Zagłębie Sosnowiec 0:1
GKS Katowice - Zagłębie Sosnowiec 0:1 Piotr Szymański
Przedstawiamy wypowiedzi trenerów po meczu GKS Katowice-Zagłębie Sosnowiec

Artur Derbin(Zagłębie Sosnowiec): Zacznę troszkę od historii. 23 lata temu, mając 15 lat, byłem tutaj jako kibic, stałem na trybunie i patrzyłem z przykrością na zawodników Zagłębia, którzy przegrali wówczas 0:5. Dziś wiedzieliśmy, że sytuacja jest zupełnie inna. Wiem, jakie ważne było to zwycięstwo dla nas i dla naszych kibiców, którym dedykujemy to zwycięstwo.

Była w nas sportowa złość po ostatnim meczu z Wisłą Płock. Nie zasłużyliśmy na tę porażkę dlatego tak bardzo chcieliśmy zagrać kolejny dobry mecz, ale tym razem punktowany. Dziś udało się wygrać na ciężkim terenie z trudnym przeciwnikiem i pozostaje nam się tylko z tego cieszyć.

Uważam, że zdominowaliśmy GKS w pierwszej połowie, a w drugiej połowie graliśmy wyrachowany futbol. Może nie było to zbyt ładne, ale trzeba wziąć pod uwagę, jaka dziś była pogoda. Cieszę się, że są zawodnicy, którzy są w stanie odnaleźć się w ważnych momentach. Wcześniej był to Jakub Arak, a teraz Konrad Budek. Widać, że to nie są indywidualności, tylko zespół.

Piotr Piekarczyk (GKS Katowice): Ostatnie pół godziny to troszeczkę za mało, żeby tu ewentualnie zremisować. Nic się nie stało, ale to co miało być naszym atutem, czyli ta publiczność, działała bardziej deprymująco na naszych zawodników. Można mieć pretensje do wielu chłopaków, którzy mieli prowadzić grę. Za dużo prostych strat, co napędzało grę Zagłębia. Zagłębie było lepszą drużyną. Trudno, gramy dalej i trzeba wyciągnąć wnioski i poprawić przede wszystkim jakość gry, bo za mało było zawodników w pierwszej części spotkania, którzy potrafili wziąć na siebie ciężar gry.

źródło: zaglebie.sosnowiec.pl