Eliminacje Euro 2024. Reprezentacja Austrii wywalczyła bezpośredni awans do przyszłorocznych niemieckich mistrzostw Europy

OPRAC.:
Jakub Jabłoński
Kolejna drużyna z bezpośrednim awansem do Euro 2024!
Kolejna drużyna z bezpośrednim awansem do Euro 2024! TOFIK BABAYEV/AFP/East News
Austria to kolejna drużyna, która zakwalifikowała się do przyszłorocznych mistrzostw Europy w Niemczech. Austriacy przypieczętowali awans zwycięstwem w Baku nad Azerbejdżanem 1:0. Bramkę zdobył w 48. minucie z rzutu karnego Marcel Sabitzer.

Austria kolejnym uczestnikiem przyszłorocznych mistrzostw Europy!

Goście kończyli mecz w dziesiątkę. W czwartej minucie doliczonego czasu gry czerwoną kartkę otrzymał Guido Burgstaller. Ostatecznie to nie przeszkodziło podopiecznym byłego trenera m.in. Manchesteru United - Ralfa Rangnicka, aby świętować awans do wielkiej imprezy.

Znanych jest już ośmiu z 24 uczestników przyszłorocznego turnieju. Oprócz gospodarzy Niemców - wcześniej awans wywalczyły reprezentacje Belgii, Francji, Portugalii, Hiszpanii, Szkocji i Turcji.

Belgia i Austria rywalizują w grupie F. Szansę na bezpośredni awans straciła Szwecja, która o godz. 20.45 rozpocznie mecz z Belgią w Brukseli.

Część ekip, które nie zakwalifikują się do Euro 2024 poprzez eliminacje, będzie miała szansę powalczenia o awans w barażach. (PAP. oprac. własne)

EURO 2024 w GOL24

To miał być piękny wieczór, ale zamiast braw piłkarzy żegnały gwizdy. Reprezentacja Polski tylko zremisowała z Mołdawią 1:1 na PGE Narodowym, przez co potencjalnie straciła szansę na bezpośredni awans na Euro 2024. Polecamy galerię zdjęć kibiców i samego meczu.

Zdjęcia z meczu Polska - Mołdawia 1:1 [GALERIA]