Euro 2020. Demonstracja siły Włochów. Wysokie zwycięstwo na inaugurację

KK
Reprezentacja Włoch pewnie ograła Turków 3:0
Reprezentacja Włoch pewnie ograła Turków 3:0 Pool Reuters/Associated Press/East News
Euro 2020. Reprezentacja Włoch rozpoczęła turniej od gładkiego zwycięstwa. W Rzymie Squadra Azzurra rozbiła Turków 3:0, wszystkie bramki zdobywając po przerwie. Pierwszym golem na mistrzostwach było samobójcze trafienie Meriha Demirela.

Euro 2020: Turcja - Włochy 0:3

Inauguracyjny mecz poprzedziła krótka ceremonia otwarcia. Symbolicznym wykopem piłki rozpoczęli ją Francesco Totti i Alessandro Nesta. Z kolei Andrea Bocelli zaśpiewał "Nessun Dorma", a więc utwór, w którym w refrenie powtarzane jest włoskie słowo vincero - wygram.

W pierwszej połowie zdecydowanie przeważali Włosi, ale mieli problemy z przebiciem się przez obronę Turków. Powodzenia nie przynosiły im również strzały z dystansu. Podopieczni Roberto Manciniego dopięli swego po przerwie. Domenico Berardi mocno wstrzelił piłkę w pole karne, a niefortunnie interweniował Merih Demirel. Obrońca Juventusu futbolówkę do siatki skierował klatką piersiową.

Samobójcza bramka Meriha Demirela:

Swoją dominację Włosi potwierdzili kolejnym trafieniem. Ugurcan Cakir strzał Leonardo Spinazzoli jeszcze odbił, ale wobec poprawki Ciro Immobile był już bez szans. Na dwóch bramkach się nie skończyło. Po fatalnym wyprowadzeniu piłki przez Cakira i szybkiej wymianie podań wynik meczu ustalił Lorenzo Insigne. Zespół Manciniego już w pierwszym spotkaniu udowodnił, że na Euro jest w stanie powalczyć o najwyższe cele. Turków już w środę (16 czerwca) czeka mecz o wszystko z reprezentacją Walii.