Fiorentina z Borucem pokonała AC Milan. Juventus nowym liderem (zdjęcia)

msz
Fiorentina z Arturem Borucem w bramce pokonała na wyjeździe AC Milan 2:1 (0:1) w meczu 31. kolejki piłkarskiej Serie A. Zespół Polaka w tabeli zajmuje 15. miejsce.

AC Milan - Fiorentina 1:2 - czytaj zapis naszej relacji na żywo!

Po pierwszej połowie to Milan prowadził 1:0. W 31. minucie z rzutu karnego Boruca pokonał Szwed Zlatan Ibrahimovic. Niespodziewanie jednak dwie minuty po przerwie wyrównująca bramkę zdobył Czarnogórzec Stefan Jovetic.

Gospodarze dłużej utrzymywali się przy piłce, ale niewiele z tego wynikało. Kiedy w końcu stworzyli sobie dogodną okazję, polski bramkarz wygrał pojedynek sam na sam z Maxi Lopezem.

O porażce Milanu zdecydował błąd Philippe Mexesa w 89. minucie. Belgijski obrońca źle wybił piłkę, przejął ją Brazylijczyk Amauri i po wymianie podań z Joveticem strzelił zwycięskiego gola.

Nowym liderem został Juventus Turyn. "Stara dama" dzięki bramkom Leonardo Bonucciego w 56. i Fabio Quagliarelli w 69. minucie pokonała na wyjeździe Palermo 2:0.