Włodzimierz Łyżwa
Fragment meczu, GKS - Radomiak.
Fragment meczu, GKS - Radomiak. facebook 1962 jastrzębie zdrój
W meczu trzeciej kolejki Fortuna 1 Liga, GKS 1962 Jastrzębie Zdrój przegrał 0:1 z Radomiakiem Radom.

GKS 1962 Jastrzębie Zdrój - Radomiak Radom 0:1 (0:1)
Bramka: 0:1 Karol Angielski 10.
GKS 1962: Grzegorz Drazik - Dominik Kulawiak (53 Zalewski), Mateusz Bondarenko, Kryspin Szcześniak, Mateusz Słodowy, Patryk Skórecki, Daniel Feruga, Łukasz Zejdler, Marek Mróz, Farid Ali (76 Jadach) - Daniel Rumin (63 Szczepan)
Radomiak: Mateusz Kochalski - Damian Jakubik, Maciej Świdzikowski, Mateusz Cichocki, Artur Bogusz - Leandro Rossi (90 Dominik Sokół), Michał Kaput (66 Mateusz Lewandowski), Meik Karwot, Miłosz Kozak (85 Milan Kvocera), Damian Gąska (66 Karol Podliński) - Karol Angielski.
Żółte kartki: Feruga, Słodowy (GKS 1962 Jastrzębie), Banasik (trener Radomiaka).
Sędziował: Sebastian Krasny (Kraków)

W 10 minucie Radomiak uzyskał prowadzenie. Miłosz Kozak zdecydował się na strzał z dość ostrego kąta. Piłkę przed siebie wybił bramkarz Grzegorz Drazik, wprost na nogę Karola Angielskiego, który mocnym strzałem skierował futbolówkę do siatki.

W 20 minucie katastrofalny błąd naszego zespołu w kryciu i Farid Ali wyszedł sam na sam z naszym bramkarzem Mateuszem Kochalskim, ale piłka przeleciała koło słupka.

W 33 minucie Radomiak domagał się rzutu karnego za zagranie piłki ręką przez jednego z graczy Jastrzębia, ale gwizdek arbitra Sebastiana Krasnego milczał. Ostro protestował nasz trener Dariusz Banasik i ujrzał za to żółtą kartkę.

Od 43 minuty gospodarze powinni grać w "10". Drugą żółtą w konsekwencji czerwoną kartką powinien zostać ukarany Damian Feruga za brutalny fal na Leandro Rossi.
W 58 minucie, Radomiaka od straty gola ratuje słupek, po strzale Mateusza Słodowego.
W 66 minucie szkoleniowiec Radomiaka zdecydował się na dwie zmiany. Za słabo w tym meczu grającego Michała Kaputa wszedł Mateusz Lewandowski i za debiutującego Damiana Gąskę - Karol Podliński.

W 70 minucie kolejna kontrowersyjna sytuacja na boisku. Za faul na Leandro Rossi należała się jedenastka zielonym.
Wygrana Radomiaka mimo, że bardzo skromna, ale jak najbardziej zasłużona.
Brawa dla podopiecznych trenera Dariusza Banasika.

Już w najbliższą środę, 16 września, Radomiak rozegra mecz zaległy z Chrobrym w Głogowie. Początek o godzinie 19.

POLECAMY RÓWNIEŻ:

[HIT] Radomianka, Aleksandra Buczyńska, to jedna z najpiękniejszych polskich tenisistek!

QUIZ. Potrafisz rozpoznać radomskie gwiazdy sportu?

Co obecnie robią byli piłkarze Radomiaka Radom. Jedni nadal grają w piłkę, inni zostali trenerami, sędziami, prezesami