Dorota Kułaga
W pierwszym w tym roku meczu w Fortuna 1 lidze Korona Kielce zremisowała na Suzuki Arenie ze Stomilem Olsztyn 1:1. Zawiodła skuteczność.

Korona Kielce - Stomil Olsztyn 1:1 (1:1)
Bramki: Adam Frączczak 27 z karnego - Patryk Mikita 45+2.
Korona: Forenc - Danek (75. Szymusik), Zebić, Malarczyk, Corral - Sewerzyński (46. Szpakowski) - Łukowski, Takać, Podgórski (61. Górski) - Frączczak, Szykawka (75. Amroziński).
Stomil: Tobiasz - Reiman, Straus, Tymosiak, Żwir - Moneta, Simba (55. Tecław), Dampc (81. Czajka), Kisiel (81. Sobol), Wójcik (25. Szramka) - Mikita.
Sędziuje: Patryk Gryckiewicz z Torunia.
Żółte kartki: Sewerzyński (Korona, faul, 18 minuta), Szramka (Stomil, 44 min., faul), Simba (Stomil, 45+1, faul), Dampc (Stomil, 56, faul), Tymosiak (Stomil, 63, faul), Moneta (Stomil, faul).
Czerwona kartka: Łukowski (Korona, 80 min., za faul).
Widzów: 4379.

90+3. Koniec meczu. Korona tylko remisuje ze Stomilem 1:1. Jest duży niedosyt, bo miał się rozpocząć zwycięski marsz Watahy Ojrzyńskiego do ekstraklasy. Ale trzeba przyznać, że Stomil okazał się wymagającym rywalem, grał twardo, często na pograniczu faulu. I cel osiągnął.
Sędzia dolicza 3 minuty.

90 - Gorąco pod bramką Stomilu, ale blokowany strzał Szymusika.

80 - Komplikuje się sytuacja Korony. Czerwona kartka dla Łukowskiego za faul. Kielecki zespół musi sobie radzić w 10.

78 - Świetna okazja dla Korony, strzela Amroziński, instynktownie broni Tobiasz.

75 Dwie zmiany w Koronie. Za Szykawkę wchodzi Artur Amroziński, za Danka Grzegorz Szymusik.

73 - Świetna akcja Górskiego, podanie do Łukowskiego, ten strzela z ostrego kąta, ale bramkarz wybija piłkę na rzut rożny.

Strzały Jakuba Górskiego i Jakuba Łukowskiego, ale broni Kacper Tobiasz. Wciąż 1:1. Ten wynik cieszy tylko gości.

Dzisiejsze spotkanie obserwuje na Suzuki Arenie 4379 osób.

63 - Kolejna żółta kartka dla piłkarza Stomilu, tym razem dla Tomasza Tymosiaka za faul na Frączczaku.

61 - Zmiana w Koronie, Jakub Górski wchodzi za Jacka Podgórskiego.

Na Suzuki Arenie wciąż 1:1. Korona musi atakować, bo remis to dla niej strata dwóch punktów w walce o awans.

56 - Żółta kartka dla Macieja Dampca za faul.

46 - Zaczynamy drugą połowę.

Do drugiej połowy Korona przystąpi z jedną zmianą. Trener Leszek Ojrzyński zmienił młodzieżowca - Oskara Sewerzyńskiego zastąpił Marcin Szpakowski.

45+3. Koniec pierwszej połowy. Korona remisuje 1:1.

45+2. W ostatnich sekundach pierwszej połowy Stomil doprowadza do wyrównania. Strzelcem gola Patryk Mikita.

42 - Korona nadal prowadzi 1:0. Przed chwilą była efektowna oprawa przygotowana przez kibiców z Młyna.

27 - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL dla Korony. Adam Frączczak wykorzystuje rzut karny i Korona prowadzi 1:0.

A jednak VAR. Sędzia ogląda tę akcję i zmienia decyzję. Rzut karny dla Korony i anulowana kartka dla Frączczaka.

25 - W polu karnym przewraca sią Adam Frączczak. Zdaniem sędziego próbował wymusić rzut karny, piłkarz Korony upomniany żółtą kartką.

18 - Żółta kartka dla Oskara Sewerzyńskiego z Korony za faul.

17 - Strzał Jacka Podgórskiego z 18 metrów, broni Tobiasz.

W kieleckim zespole debiutują dziś trzej pozyskanie w przerwie zimowej piłkarze - na lewej obronie Hiszpan Roberto Corral, w środku pomocy Słowak Dalibor Takać i w ataku Białorusin Jewgienij Szykawka.

13 - Pierwsza dobra okazja dla Korony, ale Jacek Podgórski zbyt długo zwleka z oddaniem strzału i zostaje zablokowany przez defensorów Stomilu.

10 - Rzut rożny dla Stomilu, techniczny strzał Jonatana Strausa, ale Konrad Forenc na posterunku.

9 - Błąd Piotra Malarczyka, który stracił piłkę niedaleko swojego pola karnego, dobra okazja dla Stomilu, ale udało się wybić piłkę na rzut rożny.

Kibice obecni na Suzuki Arenie w ostry sposób wyrażają niezadowolenie wobec Władimira Putina, który doprowadził do wojny na Ukrainie.

1 - Zaczyna Korona. Pierwszy mecz pod wodzą Leszka Ojrzyńskiego po jego powrocie do Kielc i pierwszym mecz w tym roku kielczan w Fortuna 1 lidze.