Fortuna 1 Liga. Kupczak bohaterem Niecieczy! Rozpacz w Katowicach

PI
Marzena Bugala- Azarko / Polska Press
W meczu dwóch najbardziej rozczarowujących drużyn w tym sezonie górą okazali się goście. Do czwartej minuty doliczonego czasu gry utrzymywał się remis, ale właśnie wtedy Mateusz Kupczak znalazł drogę do siatki gospodarzy i zapewnił Bruk-betowi trzy punkty.

Obie drużyny przystąpiły do tego spotkania opromienione udanymi występami w Pucharze Polski. GieKSa po rzutach karnych wyeliminowała Pogoń Szczecin, a Bruk-Bet wygrał 4:1 z Turem Bielsk Podlaski. Od początku meczu dominowała walka, ale w pierwszej połowie bramek nie ujrzeliśmy.

Druga połowa lepiej rozpoczęła się dla zespołu z Niecieczy. W 62. minucie Artem Putiwcew świetnie wyskoczył do dośrodkowania i popisał się celną główką. Na odpowiedź GKS-u nie trzeba było długo czekać. Sześć minut później fatalnie skiksował Rafał Grzelak i piłkę dośrodkowaną przez Tymoteusza Puchacza skierował do własnej bramki. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów przypomniał o sobie Mateusz Kupczak, który skierował piłkę do siatki i zapewnił swojej drużynie trzy punkty. To była ostatnia akcja meczu i sędzia zakończył spotkanie. Czy to będzie przełom dla zespołu z Małopolski?

Piłkarz meczu: Mateusz Kupczak