Fortuna 1 Liga. Olimpia Grudziądz znów wygrywa. Pokonała Odrę Opole. Jedenasty gol Omrana Hadary'ego

Jacek Czaplewski
Wiktor Gumiński
Olimpia Grudziądz jest siódma
Olimpia Grudziądz jest siódma Lucyna Nenow / Polska Press
Fortuna 1 Liga. Olimpia Grudziądz wygrała siódmy mecz w sezonie, dzięki czemu awansowała na siódme miejsce w tabeli. U siebie wygrała z Odrą Opole 3:1. Wszystkie bramki padły po przerwie. Autorem jednej z nich okazał się najskuteczniejszy snajper ligi - Omran Haydary. Afgańczyk na swoim koncie posiada już jedenaście trafień.

Mecz Olimpia Grudziądz - Odra Opole 3:1
Haydary pozostaje liderem klasyfikacji strzelców. Ma trzy gole przewagi nad Mateuszem Marcem z GKS-u Bełchatów. Do tej pory Afgańczyk sposób znalazł na siedem zespołów. Oprócz meczu z Odrą trafił także w debiucie przeciw Chrobremu Głogów (hat-trick), z GKS Tychy, Radomiakiem Radom (po dublecie), Chojniczanką Chojnice, Wigrami Suwałki oraz Wartą Poznań.

21-latek rozpoczynał w juniorach holenderskiego zespołu MSP '03 Heerlen. W piłce seniorskiej próbował przebijać się w FC Emmen i FC Dordrecht. Wypalił jednak dopiero w Olimpii Grudziądz. Dla reprezentacji Afganistanu rozegrał do tej pory dwa spotkania; z Tadżykistanem i Katarem.

***

Opolanie w konfrontacji z Olimpią Grudziądz, która była już dla nich 16. ligową potyczką w tym sezonie, nie zmazali fatalnego wrażenia, jakie pozostawili po sobie po środowej porażce 0-1 w Pucharze Polski z rezerwami Legii Warszawa.

Od początku sobotniej konfrontacji, drużyna Piotra Plewni została zepchnięta do defensywy. W pierwszym kwadransie to bezapelacyjnie Olimpia dyktowała warunki gry. Najbliżej zdobycia dla niej gola był w 8. minucie Konrad Handzlik, ale jego uderzenie z rzutu wolnego znakomicie wybronił wtedy bramkarz Odry Kacper Rosa.

Potem gra nieco się wyrównała. Po stronie opolskiego zespołu dość aktywny był Arkadiusz Piech, ale jego kilka strzeleckich prób nie przyniosło przed przerwą powodzenia. Miejscowi również po 45 minutach nie mieli na koncie żadnego trafienia.

Początkowe fragmenty drugiej odsłony należały do gości, wśród których uaktywnił się szczególnie Dawid Błanik. Co jednak z tego, skoro w okresie posiadania inicjatywy... Odra straciła bramkę. Na prowadzenie wyprowadził Olimpię w 55. minucie Omar Monterde.

Trzeba natomiast przyznać, że na taki obrót wydarzeń gracze z Opola zareagowali. Niedługo później na tablicy świetlnej był już remis, ponieważ, po nieco ponad godzinie gry, swego w końcu dopiął Piech.

Ale na tym był koniec pozytywnych akcentów, jeżeli chodzi o występ opolan w Grudziądzu. Miejscowi zaskoczyli ich bowiem jeszcze dwukrotnie, a na domiar złego, tuż po wejściu na boisko, na noszach musiał opuścić je hiszpański pomocnik Odry German Ruiz.

Piłkarz meczu: Omran Haydary