Fortuna 1 Liga. Radom miastem lidera. Stal Mielec obił Patryk Mikita. Pewne zwycięstwo Radomiaka

Jacek Czaplewski
Radomiak Radom liderem 1 ligi
Radomiak Radom liderem 1 ligi Joanna Gołąbek
Fortuna 1 Liga. W meczu kandydatów do awansu lepszy Radomiak Radom. Na własnym terenie zespół Dariusza Banasika pokonał Stal Mielec 2:0. Gole strzelał tylko Patryk Mikita.

Spore kłopoty kadrowe miał przed meczem ze Stalą Mielec, Dariusz Banasik, trener Radomiaka.
Za żółte kartki wypadł ze składu, Mateusz Lewandowski. Przed meczem niedyspozycję z powodu choroby zgłosił Michał Kaput. Za niego zagrał Patryk Mikita.
Do końca nie było wiadomo, czy zagrają dwaj boczni obrońcy, Damian Jakubik i Dawid Abramowicz, ale ostatecznie wybiegli w wyjściowej jedenastce.

Pierwsza połowa spotkania przebiegała pod całkowite dyktando Radomiaka.
W 20 minucie, Maciej Górski wpadł z piłką w pole karne i zagrał ją do Patryka Mikity, który z dziesięciu metrów pokonał Seweryna Kiełpina. W 29 minucie mogło już 2:0 dla zielonych. Po strzale Patryka Mikity piłka trafiła w słupek.
Do końca tej części gry Radomiak dominował i zasłużenie prowadził. Warto dodać, że zieloni byli bardzo mądrze ustawieni taktycznie przez trenera Dariusza Banasika.

Show Patryka Mikity
Pierwsze minuty drugiej połowy, to przewaga Radomiaka i dwa razy bliscy strzelenia samobójczych goli byli piłkarze Stali. W 68 minucie po kapitalnym rajdzie, Patryk Mikita podwyższył na 2:0.

Radomiak wygrał i awansował na pozycję lidera.

Piłkarz meczu: Patryk Mikita
Atrakcyjność meczu: 6/10

1. LIGA w GOL24

Więcej o 1. LIDZE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy

Czy Polacy są w cenie? A to zależy. Na przykład młodych, zdolnych, z naszego podwórka można wyciągnąć za niewielkie - jak na europejskie standardy - kwoty. To jednak też wina słabości ligi, której kluby od lat nie pokazują się w Lidze Mistrzów czy Lidze Europy. Zobaczcie, jak przedstawia się lista najdrożej sprzedanych Polaków w letnim okienku sezonu 2019/2020.

TOP 7 najdroższych Polaków z letniego okienka. Zobacz za kog...