Fortuna 1 Liga. Sandecja u siebie nie przegrywa. Czwarta z rzędu porażka Odry Opole

krk
Andrzej Banas / Polska Press
Fortuna 1 Liga. Zawodnicy Sandecji w ostatnim w 2018 roku spotkaniu rozegranym przed własną publicznością pokonali Odrę Opole 2:0. Bramki dla drużyny z Nowego Sącza zdobyli Bartłomiej Dudzic i Maciej Małkowski. Zespół Tomasza Kafarskiego prześcignął ŁKS i zajął pozycję wicelidera. Opolanie przegrali po raz czwarty z rzędu.

Przed meczem nietrudno było wskazać faworyta. Sandecja na własnym stadionie w trwającym sezonie nie przegrała jeszcze spotkania, natomiast Odra Opole na boisku rywala nie odniosła ani jednego zwycięstwa. Co więcej trzy poprzednie ligowe pojedynki kończyły się porażkami opolan.

W pierwszej połowie to gospodarze byli stroną aktywniejszą. Ich starania zostały nagrodzone w 43. minucie. Zimną krwią w polu karnym wykazał się Bartłomiej Dudzic, który sprytnie przelobował Tobiasza Weinzettela. Po wznowieniu gry goście nieco się ożywili, ale ich starania na nic się zdały. Gospodarze dali się wyszumieć przyjezdnym, a następnie zadali im decydujący cios. Prowadzenie Sandecji podwyższył w końcówce Maciej Małkowski, który nie pomylił się z rzutu karnego.

Drużyna Tomasza Kafarskiego wskoczyła na pozycję wicelidera. W ostatnim w tym roku meczu zagra w Katowicach z GieKSą, która w środę odebrała dwa punkty ŁKS-owi.

Piłkarz meczu: Bartłomiej Dudzic