Fortuna 1 Liga. Skrót meczu Arka Gdynia - GKS Katowice 2:2 [WIDEO]. Dublet Karol Czubaka nie wystarczył do wygranej

Krzysztof Kowalski
od 16 lat
Fortuna 1 Liga. Arka Gdynia w konfrontacji z GKS Katowice dwukrotnie obejmowała prowadzenie, ale ostatecznie tylko zremisowała u siebie 2:2. Oba trafienia dla żółto-niebieskich zanotował Karol Czubak. Napastnik Arki na koncie ma już 17 goli. Polecamy skrót najciekawszych akcji.

Skrót meczu Arka Gdynia - GKS Katowice

Arkowcy na prowadzeni wyszli już 12. minucie. Karol Czubak wykorzystał podanie Matusza Stępnia i z bliska pokonał Patryka Szczukę GieKSa odpowiedziała po czterech minutach - podawał Grzegorz Rogala, a wyrównał Jakub Arak. Tuż przed końcem pierwszej odsłony ponownie trafił Arka. Dośrodkował Hubert Adamczyk, a Czubak wyskoczył do piłki i tym razem głową zaskoczył bramkarza GKS-u. Wynik meczu ustali w 78. minucie Arkadiusz Jędrych, który głową skierował piłkę do siatki po podaniu z rzutu wolnego.

Arka z dorobkiem 39 punktów zajmuje szóstą lokatę. GKS zgromadził osiem oczek mniej i znajduje się na dziesiątym miejscu.

Arka Gdynia - GKS Katowice 2:2 (2:1)
Bramki: 1:0 Karol Czubak (12 min), 1:1 Jakub Arak (16 min), 2:1 Karol Czubak (45 min), 2:2 Arkadiusz Jędrych (78 min)

Żółte kartki: Gol, Adamczyk, Stępień, Stolc, Dobrotka, Gojny - Dudziński, Wasielewski.

Arka Gdynia: Kajzer - Stolc, Dobrotka, Azacki, Gojny - Stępień, Milewski (88 Capanni), Gol (73 Bednarski), Adamczyk, Żebrowski (67 Haydary) - Czubak. Trener: Hermes

GKS Katowice: Szczuka - Wasielewski, Jaroszek, Jędrych, Kołodziejski (83 Daniel Tanżyna), Rogala - Błąd (90 Kościelniak), Repka, Dudziński (78 Urynowicz), Marzec (78 Roginić) - Arak (78 Bergier). Trener: Rafał Górak

Sędziował: Tomasz Marciniak (Płock)