Fortuna 1 Liga. Stomil Olsztyn znowu dał radę! Pokonał Stal i wskoczył na fotel lidera

krkZaktualizowano
Andrzej Banas / Polska Press
Fortuna 1 Liga. Stomil Olsztyn znalazł sposób na faworyzowaną Stal! Podopieczni Piotra Zajączkowskiego przed własną publicznością zagrali z wielkim zaangażowaniem i pokonali ekipę z Mielca 1:0 (0:0). Stomil przeskoczył w tabeli Stal i co najmniej do soboty objął prowadzenie na zapleczu Ekstraklasy!

Fortuna 1 Liga: Stomil Olsztyn - Stal Mielec 1:0

Przed spotkaniem za faworyta uchodziła Stal, która przewodziła ligowej tabeli. Ponadto w poprzednim sezonie wysoko ogrywała Stomil 5:2 oraz 4:0. Mecz lepiej rozpoczęli przyjezdni z Mielca, ale wraz z upływem czasu to olsztynianie zaczęli przejmować inicjatywę. Pierwsza połowa zakończyła się jednak bezbramkowym remisem.

Po przerwie lepsze okazje stworzyła sobie Stal, ale w ekipie z Mielca szwankowała skuteczność. W 59. minucie w dogodnej sytuacji Bartosz Nowak tylko obił słupek. Chwilę później stadion w Olsztynie eksplodował z radości. Po długim podaniu Wojciecha Hajdy do bramki gości trafił Szymon Sobczak.

Po stracie gola mielczanie mocno przycisnęli, a olsztynianie zaczęli opadać z sił. Ofensywne zapędy Stali zepsuł Lukas Bielak, który w końcówce zobaczył drugą żółtą kartką i musiał opuścić plac gry. Stomil obronił skromną przewagę i zainkasował trzy punkty. Olsztynianie dzięki wygranej objęli też prym w 1 lidze.

Piłkarz meczu: Szymon Sobczak