GKS 1962 Jastrzębie skromnie pokonał trzecioligowca

Joanna Sobczykiewicz
Andrzej Wisniewski / Polskapresse
Na 10 dni przed startem pierwszoligowych rozgrywek, w GKS-ie 1962 Jastrzębie trwa walka o wyjściowy skład na ligowy mecz z Wigrami Suwałki. Wczoraj podopieczni trenera Jarosława Skrobacza skromnie pokonali (1:0) trzecioligowy MKS Kluczbork. Jedynego gola strzelił Bartosz Semeniuk.

Sparing z beniaminkiem Nice 1 Ligi był dla piłkarzy MKS-u Kluczbork jednym, wielkim eksperymentem. Do Jastrzębia-Zdroju pojechało wielu, testowanych zawodników, którzy ambitnie podeszli do postawionego przed nimi zadania. W pierwszej połowie gra była wyrównana, z niewielką dominacją przyjezdnych, którzy już w 8. minucie sprawdzili czujność Bartosza Szelonga strzałem z dystansu. Z upływem czasu coraz lepiej radzili sobie podopieczni Jarosława Skrobacza. Najpierw bliski zdobycia bramki był Bartosz Jaroszek, a chwilę po nim swoich sił spróbował Oskar Mazurkiewicz.

W drugiej połowie trenerzy dali szansę kolejnym zawodnikom. Drużyna GKS-u przejęła dominację, a piłkarze Andrzeja Orzeszka nie byli w stanie zagrozić bramce strzeżonej przez Szelonga. W 66. minucie gospodarze objęli prowadzenie za sprawą Bartosza Semeniuka, który wykorzystał dobre dośrodkowanie Farida Aliego z rzutu rożnego.

Przed piłkarzami z Jastrzębia-Zdroju ostatnia szansa na zdobycie zaufania trenera Skrobacza. W sobotę (14.07) o godz. 11 zagrają na wyjeździe z Garbarnią Kraków. Pierwszy mecz GKS-u w ramach rozgrywek Nice 1 Ligi został zaplanowany na 21.07 (godz. 20:30). Przeciwnikiem beniaminka będą Wigry Suwałki.

GKS 1962 Jastrzębie - MKS Kluczbork 1:0 (0:0)
Bramka: Bartosz Semeniuk (66. min)
GKS 1962 Jastrzębie: (I połowa)
: Bartosz Szelong - Oskar Mazurkiewicz, Piotr Pacholski, Kamil Szymura, Damian Zajączkowski (27' Dawid Weis), Piotr Trąd, Bartosz Jaroszek, Damian Tront, Dominik Szczęch, Tomasz Dzida, Adam Żak (31' Kamil Adamek).
GKS 1962 Jastrzębie (II połowa): Bartosz Szelong - Dominik Kulawiak, Piotr Pacholski (66' Dawid Weis), Kacper Kawula, Dawid Gojny, Bartosz Semeniuk, Maciej Spychała, Patryk Skórecki, Farid Ali, Kamil Jadach, Kamil Adamek (66' Adam Żak).

MKS Kluczbork: Bartosz Poloczek - Adam Orłowicz, Paweł Gierak, Hubert Krawczun, Tomasz Dyr - Miłosz Reisch, Dominik Lewandowski, Grzegorz Gadecki, Kamil Nitkiewicz - Piotr Makowski, Tomasz Okraszewski.
Grali także: Kacper Skuza - Michał Chowaniec, Aleksandr Jelonek, Arkadiusz Chlebowski, Łukasz Chodyga, Jakub Tracz, Damian Stachurski, Jacek Jarnot, Andrzej Malik.