GKS Katowice - Chojniczanka LIVE! Goście jadą na Śląsk, by przełamać klątwę

Rafał Strzelec
GKS Katowice zagra z Chojniczanką
GKS Katowice zagra z Chojniczanką Maciej Gapinski
Już dziś o godzinie 18. Na Bukowej w Katowicach w ramach 3. kolejki 1. ligi dojdzie do starcia pomiędzy miejscowym GKS-em a Chojniczanką Chojnice.

GKS Katowice będzie w tym meczu faworytem. Po wpadce na inaugurację i porażce z Wigrami na własnym stadionie podopieczni Jerzego Brzęczka wygrali w Głogowie z Chrobrym 2:0. Mimo zwycięstwa piłkarze GieKSy nie mogą być do końca zadowoleni – w pierwszych 45 minutach piłkarze z Katowic zostali zdominowani przez Chrobrego. O zwycięstwie ekipy Brzęczka zadecydowały tak naprawdę tylko błędy przeciwnika. Jeśli zespół gospodarzy dzisiejszego spotkania nie będzie w stanie poprawić gry w ataku, w szczególności rozegrania akcji i jej finalizacji, to szanse na awans będą maleć, aniżeli rosnąć. Tylko kolejne zwycięstwa mogą przybliżyć GieKSę do upragnionego celu.

Chojniczanka wydaje się zaś być w bardzo dobrej formie. Po remisie z Zagłębiem Sosnowiec (2:2) i zwycięstwie w strzelaninie ze Stomilem Olsztyn (5:4) drużyna Macieja Bartoszka wygrała w Pucharze Polski ze Stalą Mielec (2:0). Z drugiej jednak strony strata aż 6 bramek w trzech spotkaniach pokazuje, że piłkarze z Chojnic muszą zwrócić uwagę na swoją grę defensywną. Nie wiadomo bowiem, czy zawodnikom ofensywnym równie dobra skuteczność będzie towarzyszyć przez cały sezon. Na niekorzyść Chojniczanki przemawia fakt, iż czerwono-żółci jeszcze nigdy nie wygrali z katowickim zespołem na wyjeździe, co więcej nie wygrali z GKS-em ani razu w historii. Dziś najlepsza okazja, by wreszcie przełamać tę serię.

W ubiegłym sezonie na Bukowej padł remis 2:2, w Chojnicach zaś lepsza była drużyna z Katowic, która wygrała 2:0. Co czeka nas tym razem? Przekonamy się o godzinie 18, kiedy to sędzia Mariusz Złotek rozpocznie zmagania obu drużyn. Relacja minuta po minucie na GOL24.pl.

Najdroższe transfery z Ekstraklasy: Kapustka wyprzedził wszystkich [TOP10]