III liga piłki nożnej: Unia Swarzędz - Olimpia Grudziądz. Lider punktuje

Dariusz Knopik
Piłkarze Olimpii mają powody do radości. Wygrali kolejny mecz i ciągle są liderem Jakub Stykowski
W 25. kolejce II grupy III ligi piłki nożnej Olimpia Grudziądz grała na wyjeździe z Unią Swarzędz.

Unia Swarzędz - Olimpia Grudziądz 0:1 (0:1)
Bramka: Damian Vu Thanh (28).
Olimpia: A. Olszewski - S. Olszewski, Wicki, Vu Thanh, Warcholak - Olszewski - Gutowski (89. Bonikowski), Cabrera, Kurowski, Winsztal (59. Skórecki) - Amarildo (9. Stanisławski).

Grudziądzanie po ostatnim remisie z Pogonią Nowe Skalmierzyce nie mają już praktycznie możliwości pomyłki, bo każde ich potknięcie może wykorzystać Gedania i rezerwy Pogoni Szczecin.

Spotkanie w Swarzędzu rozpoczęło się źle, bo już w 9. minucie boisko musiał opuścić z powodu urazu Amarildo. Brazylijczyk to najskuteczniejszy gracz biało-zielonych w rundzie wiosennej.

Pięć minut później Olimpia powinna prowadzić, ale Kamil Kurowski nie wykorzystał rzutu karnego. Jego strzał obronił bramkarz Uniii.

Jedyny gol padł po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Sebastiana Olszewskiego. Do piłki dopadł Damian Vu Thanh i mocnym strzałem pod poprzeczkę ustalił - jak się później okazało - wynik meczu.

- Nasza przewaga była duża, ale z drugiej strony jak prowadzi się tylko 1:0, to zawsze są nerwy, bo można stracić przypadkową bramkę - mówi Tomasz Asensky, prezes Olimpii. - Z jednej strony cieszymy się z wygranej, ale z drugiej smucimy z powodu kontuzji Amarildo. Coś stało się z jego achillesem, ale więcej będziemy wiedzieli po szczegółowych badaniach - dodał szef klubu.