Inter przegrywa u siebie z Napoli

Sebastian Godyla
Mówisz Serie A, myślisz, Inter, Milan, Juventus... Teraz jednak trzeba będzie stosunkowo dokładać nowe zespoły. Liga włoska robi się coraz ciekawsza.

Pierwsze minuty meczu pomiędzy Interem i Napoli nie wskazywały na wysoką porażkę gospodarzy. Porażka 0:3 jednak boli podwójnie.

Po kontuzji w rytm meczowy idealnie wkomponował się Maicon, który raz po raz szarpał, to środkiem to skrzydłem. Po pierwszych atakach Interu do głosu zaczęli dochodzić podopieczni Waltera Mazzarriego. W 24. minucie bramkę, po dobitce Zanettiego, zdobył Pazzini, sędzia uznał jednak, że piłkarz był na spalonym. Kilkanaście minut później z boiska za kolejną kartkę wyleciał Joel Obi, bramki jednak nie zdobył z jedenastki Hamsik. Campagnaro przytomnie podbiegł do odbitki i Napoli prowadziło 1:0 na Giuseppe Meazza.

Druga połowa, to próby odrobienia strat przez Nerazzurri, które nie przynosiły skutku. Co prawda Forlan dwoił się i troił, ale nie był w stanie pokonać dobrze spisującego się De Sanctisa. W 55. minucie Maggio dołożył drugiefo gola po błędzie obrony, a dwadzieścia minut później Hamsik zrehabilitował się za karnego.

Inter Mediolan - Napoli 0:3

Strzelcy: Campagnaro 41', Maggio 55', Hamsik 75'

Sędzia: Gianluca Rocchi

Inter: Julio Cesar - Maicon, Lucio, Samuel, Chivu - Zanetti, Cambiasso, Obi - Alvarez, Forlan, Pazzini

Napoli: De Sanctis - Campagnaro, Cannavaro, Aronica- Maggio, Inler, Gargano, Zuniga - Hamsik, Lavezzi, Pandev