Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? [RAPORT, WIDEO]

Marcin Trzyna
Jak zaprezentowali się w weekend polscy piłkarze, grający w zagranicznych ligach? W naszym zestawieniu brani są pod uwagę jedynie zawodnicy, którzy znaleźli się w osiemnastce meczowej danego zespołu występującego na poziomie pierwszej i drugiej ligi.

Anglia:
Premier League:

Łukasz Fabiański (Swansea) – Swansea City przegrało na własnym obiekcie z Leicester 0:3. Łukasz Fabiański rozegrał pełne 90 minut w bramce popularnych "Łabędzi".

Marcin Wasilewski (Leicester) – Marcin Wasilewski pojawił się na ławce Leicester, jednak całe spotkanie przeciwko Swansea spędził na rezerwie. Po 15 kolejkach Leicester jest liderem angielskiej ekstraklasy.

Artur Boruc (Bournemouth) – Bournemouth z Arturem Borucem w bramce wygrało na wyjeździe z Chelsea 1:0. Bournemouth zajmuje 17. miejsce w tabeli z dorobkiem 13 punktów.

Championship:

Tomasz Kuszczak (Birmingham) – Birmingham przegrało u siebie z Huddersfield 0:2. Całe spotkanie w bramce gospodarzy rozegrał Tomasz Kuszczak. Birmingham plasuje się na 8. pozycji w ligowej tabeli.

Bartosz Białkowski (Ipswich) – Ipswich Town przegrało na własnym obiekcie z Middlesbrough 0:2. Bartosz Białkowski wciąż jest bramkarzem rezerwowym Ipswich.

Piotr Malarczyk (Ipswich) – Piotr Malarczyk również całe spotkanie przesiedział na ławce gospodarzy.

Arabia Saudyjska:
I liga:

Łukasz Gikiewicz (Al-Wehda) – Al-Wehda wygrał u siebie z Al Qadisiya 1:0. Łukasz Gikiewicz wszedł na plac gry w 69. minucie.

Belgia:
Jupiler League:

Filip Starzyński (Lokeren) – Lokeren pokonało na własnym stadionie z Kortrijk 3:1. Filip Starzyński całe mecz przesiedział na ławce gospodarzy.

Bułgaria:
A PFG:

Marcin Burkhardt (Czerno More) – Czerno More przegrało na wyjeździe z Pirinem Blagoevgrad 0:4. Marcin Burkhardt całe spotkanie przesiedział na ławce gości.

Cypr:
Pierwsza Dywizja:

Mateusz Piątkowski (APOEL) – APOEL Nikozja przegrał u siebie z Apollonem 0:1. Mateusz Piątkowski pojawił się na boisku w 76. minucie. APOEL spadł na drugą pozycję w ligowej tabeli.

Łukasz Skowron (AEL Limassol) – AEL wygrał u siebie z Omonią Nikozja 2:1. Łukasz Skowron wciąż jest bramkarzem rezerwowym drużyny z Limassolu.

Dania:
Super League:

Piotr Parzyszek (Randers) – Bezbramkowy remis w spotkaniu Hobro – Randers. Piotr Parzyszek wszedł na murawę dopiero w 88. minucie.

Grecja:

Radosław Majewski (Veria) – 83 minuty Radosława Majewskiego w barwach Verii w meczu z Panathinaikosem Ateny (0:1).

Hiszpania:
Primera Division:

Grzegorz Krychowiak (Sevilla) – Sevilla zremisowała na wyjeździe z Deportivo La Coruna 1:1. Grzegorz Krychowiak rozegrał pełne spotkanie, a w 56. minucie został ukarany żółtą kartką.

Holandia:
Eredivisie:

Arkadiusz Milik (Ajax) – Ajax Amsterdam wygrał u siebie z Heerenveen 5:2. Arkadiusz Milik rozegrał całe spotkanie, w którym zdobył gola, zanotował asystę, a także nie wykorzystał rzutu karnego. Po 15 kolejkach Ajax jest liderem holenderskiej ekstraklasy.

Sebastian Steblecki (Cambuur) – Cambuur przegrało na wyjeździe z Willem II 0:3. Sebastian Steblecki wszedł na boisko w 62. minucie spotkania.

Filip Kurto (Excelsior) – Excelsior Rotterdam zremisował na własnym obiekcie z Twente Enschede 1:1. Filip Kurto wciąż jest bramkarzem rezerwowym Excelsioru.

Wojciech Golla (Nijmegen) – NEC Nijmegen zremisowało na własnym stadionie z PEC Zwolle 2:2. Wojciech Golla rozegrał pełne 90 minut w zespole NEC, które zajmuje 7. miejsce w tabeli.

Filip Bednarek (Utrecht) – Utrecht wygrał na wyjeździe z Graafschap 1:0. Filip Bednarek wciąż jest bramkarzem rezerwowym Utrechtu.

Niemcy:
1. Bundesliga:

Robert Lewandowski (Bayern) – Bayern Monachium przegrał na wyjeździe z Borussią Moenchengladbach 1:3. Robert Lewandowski przebywał na boisko przez 75 minut, reprezentanta Polski zastąpił Ribery, który chwilę później strzelił honorowego gola dla lidera Bundesligi.

Łukasz Piszczek (Borussia) – Borussia wygrała na wyjeździe z Wolfsburgiem 2:1. Łukasz Piszczek rozegrał całe spotkanie, w 90. minucie sfaulował Andre Schuerrle i sędzia podyktował rzut karny dla „Wilków”. Chwilę później Piszczek wziął udział w akcji Borussii, która zakończyła się bramką i ostatecznym zwycięstwem Dortmundczyków.

Przemysław Tytoń (Stuttgart) – Stuttgart zremisował u siebie z Werderem Brema 1:1. Przemysław Tytoń rozegrał całe spotkanie w bramce gospodarzy. Stuttgart z dorobkiem 11 punktów zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli.

Artur Sobiech (Hannover) – Hannover przegrał na wyjeździe z Schalke 1:3. Sobiech rozpoczął spotkanie w wyjściowym składzie Hannoveru, lecz opuścił boisko już w 17. minucie z powodu kontuzji. Hannover zajmuje 14. miejsce w tabeli.

Sebastian Boenisch (Bayer) – Czerwona kartka Sebastiana Boenischa w 17. minucie meczu Hertha – Bayer Leverkusen. „Aptekarze” przegrali ostatecznie 1:2.

Paweł Olkowski (Koeln) – Kolonia przegrała u siebie z Augsburgiem 0:1. Olkowski wszedł na boisko w 46. minucie, zastępując Zollera.

Eugen Polanski (Hoffenheim) – 69 minut Eugena Polanskiego w meczu Ingolstadt – Hoffenheim. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

2. Bundesliga:

Kacper Przybyłko (Kaiserslautern) – Kaiserslautern przegrało u siebie z Sankt Pauli 1:2. Kacper Przybyłko rozegrał pełne 90 minut.

Mateusz Klich (Kaiserslautern) – Mateusz Klich całe spotkanie z St. Pauli oglądał z wysokości ławki rezerwowych „Czerwonych Diabłów”.

Waldemar Sobota (Sankt Pauli) – Pełne 90 minut w zespole Sankt Pauli rozegrał Waldemar Sobota.

Piotr Ćwielong (Bochum) – Bochum zremisowało u siebie z Heidenheim 1:1. Piotr Ćwielong wszedł na boisko w 82. minucie. Pod koniec spotkania były piłkarz Śląska Wrocław miał sytuację sam na sam, ale bramkarz okazał się lepszy w tym pojedynku.

Jakub Kosecki (Sandhausen) – Sandhausen zremisowało u siebie z Greuther Furth 1:1. Jakub Kosecki przebywał na boisku w pierwszej części spotkania, w której został ukarany żółtą kartką.

Portugalia:
Liga Zon Sagres:

Paweł Kieszek (Estoril) – Estoril Praia zremisował u siebie z Nacional 1:1. Paweł Kieszek rozegrał pełne 90 minut w bramce gospodarzy.

Rosja:
Premjer Liga:

Janusz Gol (Amkar Perm) – Amkar w czwartek wygrał u siebie z CSKA Moskwa 2:0. Janusz Gol rozegrał całe spotkanie w barwach gospodarzy. Amkar zajmuje 10. miejsce w ligowej tabeli.

Maciej Rybus (Terek) – Terek bezbramkowo zremisował na wyjeździe z Sarańskiem. Maciej Rybus rozegrał pełne 90 minut w zespole z Groznego.

Artur Jędrzejczyk (FK Krasnodar) – Artur Jędrzejczyk z ławki rezerwowej obserwował derbowe spotkanie pomiędzy Kubaniem Krasnodar i FK Krasnodar. Drużyna Polaka wygrała 3:2.

Szkocja:
Premiership:

Michał Szromnik (Dundee) – Dundee United z Michałem Szromnikiem w bramce zremisowało na wyjeździe z Kilmarnock 1:1.

Turcja:
Super Lig:

Patryk Tuszyński (Rizespor)
– Rizespor przegrał na wyjeździe z Mersin Idman Yurdu 0:3. Patryk Tuszyński przebywał na boisku przez pierwsze 45 minut.

2. liga:

Adam Stachowiak (Gaziantep Belediyespor) – Gaziantep BB przegrał na wyjeździe z Adanasporem 0:1. Adam Stachowiak rozegrał całe spotkanie w bramce Beledisyesporu.

Ukraina:

Łukasz Teodorczyk (Dynamo Kijów) –Dynamo Kijów wygrało na wyjeździe z ostatnim w tabeli Metałurhem Zaporoże 6:0. Łukasz Teodorczyk strzelił gola na 4:0 w 61. minucie spotkania. Asystę przy trafieniu Polaka zanotował Denys Garmash. W 66. minucie Teodorczyka na placu gry zastąpił Artem Kravets.

Węgry:
Bank Liga:

Michał Nalepa (Ferencvaros) – Liderujący Ferencvaros wygrał na wyjeździe z wiceliderem Paks aż 5:0. Michał Nalepa rozegrał całe spotkanie w barwach Ferencvarosu.

Włochy:
Serie A:

Kamil Glik (Torino) – Torino zremisowało na własnym stadionie z AS Romą 1:1. Kamil Glik rozegrał całe spotkanie, ponadto został ukarany żółtą kartką w drugiej połowie.

Wojciech Szczęsny (AS Roma) – Do bramki Romy wrócił Wojciech Szczęsny, który jedyną bramkę w meczu z Torino wpuścił po strzale z rzutu karnego.

Paweł Wszołek (Hellas Verona) – Verona przegrała u siebie z Empoli 0:1. Paweł Wszołek rozpoczął spotkanie w wyjściowym składzie gospodarzy i rozegrał 56 minut.

Piotr Zieliński (Empoli) – 90 minut Piotra Zielińskiego w barwach Empoli w meczu z Hellasem Veroną.

Łukasz Skorupski (Empoli) – Całe spotkanie w bramce Empoli rozegrał Łukasz Skorupski. Empoli zajmuje 10. miejsce w tabeli Serie A.

Serie B:

Tomasz Kupisz (Brescia) – Bezbramkowy remis w meczu Entella – Brescia. Tomasz Kupisz rozegrał pełne 90 minut w zespole przyjezdnych. Brescia po 16 kolejkach zajmuje 8. miejsce w tabeli.

Bartosz Salamon (Cagliari) – Cagliari zremisowało na własnym obiekcie z Como 1:1. Bartosz Salamon całe spotkanie spędził na ławce Cagliari.

Thiago Cionek (Modena) – Modena przegrała na wyjeździe z Perugią 0:1. Thiago Cionek rozegrał pełne 90 minut w ekipie Modeny.