Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? [RAPORT]

Marcin Trzyna
Jak zaprezentowali się w weekend Polscy piłkarze grający w zagranicznych ligach? W naszym zestawieniu brani pod uwagę są jedynie zawodnicy, którzy znaleźli się w osiemnastce meczowej danego zespołu.

Raport przygotował Marcin Trzyna/Ekstraklasa.net

Anglia:
Premier League:

Wojciech Szczęsny (Arsenal) – Arsenal zremisował 1:1 z Evertonem. Polskiego bramkarza Arsenalu w 84. minucie pokonał Gerard Deulofeu i mecz zakończył się remisem.
Łukasz Fabiański (Arsenal) – Fabiański całe spotkanie z Evertonem oglądał z wysokości ławki rezerwowych.

Championship:

Lukas Jutkiewicz (Middlesbrough) – Middlesbrough zremisowało 2:2 z Birmingham. Jutkiewicz wszedł na boisko w 62. minucie, a kilkanaście minut później asystował przy bramce Ayali na 2:1. Middlesbrough straciło gola na 2:2 w ostatniej minucie doliczonego czasu gry.
Dariusz Dudka (Birmingham) – Dariusz Dudka opuścił boisko w 53. minucie meczu z Middlesbrough. Oba kluby po 19. kolejkach mają na swoim koncie po 20 punktów.
Tomasz Cywka (Barnsley) – Ostatnia drużyna w tabeli przegrała z Burnley 1:0. Cywka przebywał na boisku do 76. minuty, wówczas zmienił go O'Brien.
Marcin Wasilewski (Leicester) – Druga z rzędu porażka Leicesteru City na zapleczu Premier League. Leicester przegrał 1:3 z Brighton. Wasilewski rozegrał całe spotkanie, a w 4. minucie został ukarany żółtą kartką. Leicester City spadło na trzecią pozycję w ligowej tabeli.
Radosław Majewski (Nottingham) – Nottingham Forest wygrało 1:0 z Shieffeld Wednesday. Niestety Radek Majewski cały mecz spędził na ławce rezerwowych. Nottingham dzięki zwycięstwu awansowało na piątą pozycję w lidze.

Belgia:
Jupiler League:

Waldemar Sobota (Club Brugge) – Pewne zwycięstwo Bruggii w spotkaniu z Mechelen. Mecz zakończył się wynikiem 3:0 dla gospodarzy, a Waldemar Sobota rozegrał pełne spotkanie. Club Brugge zajmuje obecnie pozycję wicelidera belgijskiej Jupiler League ze stratą dwóch punktów do Standardu Liege.
Seweryn Michalski (Mechelen) – Michalski cały mecz z Bruggią przesiedział na ławce rezerwowych. Mechelen zajmuje czternaste miejsce z dorobkiem szesnastu punktów na koncie.

Bułgaria:
A PFG:

Adam Stachowiak (Botev) – Czyste konto Adama Stachowiaka w spotkaniu z Lokomotivem Plovdiv. Botev zajmuje obecnie trzecią pozycję w bułgarskiej ekstraklasie z dorobkiem 38 punktów.

Cypr:
I Division:

Łukasz Gikiewicz (Omonia) – Omonia Nikozja zremisowała 2:2 z Ermisem. Łukasz Gikiewicz rozegrał 74. minuty, a na pięć minut przed końcem pierwszej połowy został ukarany żółtą kartką.

Grecja:
Super League:

Sebastian Przyrowski (Levadiakos) – Kontuzja Sebastiana Przyrowskiego w spotkaniu z Platanias. Bramkarz Levadiakosu zszedł z boiska w 73. minucie, zastąpił go Stratilatis. Mecz zakończył się zwycięstwem Levadiakosu 2:0.

Francja:
Ligue 1:

Ludovic Obraniak (Bordeaux) – Bordeaux wygrało 1:0 z wyżej notowanym Lille. „Żyrondyści” od 57. minuty grali w osłabieniu, mimo to potrafili utrzymać dobry wynik. Obraniak rozegrał całe spotkanie i dwukrotnie próbował strzału na bramkę rywala.
Grzegorz Krychowiak (Reims) – Reims skromnie wygrało 1:0 z OGC Nice. Krychowiak opuścił boisko jeszcze w pierwszej połowie z powodu kontuzji. W jego miejsce wszedł Antoine Devaux. Spotkanie z wysokości trybun oglądał selekcjoner reprezentacji Polski Adam Nawałka.

Holandia:
Eredivisie:

Filip Kurto (Roda) – Roda Kerkrade przegrała 1:3 z Heraclesem. Filip Kurto rozegrał całe spotkanie w bramce Rody.
Mateusz Klich (Zwolle) – PEC Zwolle przegrało 1:4 z G.A. Eagles. Klich pojawił się na boisku od razu po zmianie stron, a pod koniec spotkania został ukarany żółtą kartką.
Przemysław Tytoń (PSV) – Niemoc PSV Eindhoven wciąż trwa! PSV przegrało aż 2:6 z liderem rozgrywek, Vitesse Arnhem. Pięć bramek gospodarze stracili w drugiej części spotkania. Przemysław Tytoń porażce swoich kolegów przyglądał się z ławki rezerwowych.
Filip Bednarek (Twente) – Młody golkiper cały mecz z AZ Alkmaar spędził na ławce rezerwowych. Twente wygrało 2:1 po bramkach Mokhtara.

Eereste Divisie:

Piotr Parzyszek (Graafschap) – Remis De Graafschap w wyjazdowym meczu z Dordrecht, liderem drugiej ligi holenderskiej. Polski napastnik rozegrał cały mecz. Graafschap po 20. kolejkach zajmuje piąte miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 33 punktów na koncie.

Niemcy:
Bundesliga:

Artur Sobiech (Hannover) – Artur Sobiech strzelił bramkę dla Hannoveru, w przegranym 2:4 wyjazdowym meczu z VfB Stuttgart. Polak rozegrał całe spotkanie, portal Goal.com ocenił grę byłego napastnika Polonii Warszawa na 3,5/5 i został wybrany najlepszym zawodnikiem swojej drużyny w tym meczu. Artur Sobiech ma na swoim koncie trzy bramki w tym sezonie Bundesligi.
Robert Lewandowski (Borussia) – Porażka Borussii Dortmund w spotkaniu z Bayerem Leverkusen 0:1. Lewandowski rozegrał całe spotkanie.
Jakub Błaszczykowski (Borussia) – Kapitan reprezentacji Polski przebywał na boisku do 68. minuty, wówczas na boisku zmienił go Jonas Hofmann.
Łukasz Piszczek (Borussia) – Piszczek pojawił się na boisku w 82. minucie zastępując Nuriego Sahina.
Eugen Polanski (Hoffenheim) – Zwycięstwo „Wieśniaków” 2:1 nad Eintrachtem Frankfurt. Polanski rozegrał całe spotkanie i był najczęściej faulowanym piłkarzem Hoffenheimu. Portal Goal.com bardzo dobrze ocenił grę Polanskiego w tym spotkaniu.
Arkadiusz Milik (Augsburg) – Wyjazdowe zwycięstwo Augsburgu 1:0 z Hamburgiem. Arkadiusz Milik całe spotkanie przesiedział na ławce.

2. Bundesliga:

Sławomir Peszko (Koeln) – Kolonia wygrała 2:0 z FSV Frankfurt i wciąż jest liderem 2. Bundesligi. Trzej Polaków spotkanie rozpoczęło na ławce rezerwowych. Peszko wszedł na boisko w 55. minucie zmieniając Halfara.
Adam Matuszczyk (Koeln) – Matuszczyk zameldował się na murawie w 74. minucie zastępując Helmesa.
Kacper Przybyłko (Koeln) – Kacper Przybyłko cały mecz z Frankfurtem przesiedział na ławce rezerwowych.
Piotr Ćwielong (Bochum) – Bezbramkowy remis Bochum w spotkaniu z Karlsruher. Ćwielong rozegrał całe spotkanie w barwach VfL. Bochum po siedemnastu spotkaniach zajmuje dziesiąte miejsce w ligowej tabeli ze stratą jedenastu punktów do lidera – Koeln.
Grzegorz Wojtkowiak (TSV Munich) – Pełne 90. minut Wojtkowiaka w meczu z Union Berlin. Zespół polskiego obrońcy wygrał 2:1 i jest na szóstym miejscu w ligowej tabeli.

Rosja:
Premjer Liha:

Artur Jędrzejczyk (Krasnodar) – Gol Artura Jędrzejczyka w spotkaniu FK Krasnodar – CSKA Moswka. Krasnodar wygrał 1:0, a Jędrzejczyk wpisał się na listę strzelców w 63. minucie po asyście Joaozinho. FK Krasnodar plasuje się obecnie na szóstej pozycji w rosyjskiej ekstraklasie.

Marcin Kowalczyk (Wołga) – Krylja Sowietow Samara wygrała 2:1 z Wołgą Niżny Nowgorod. Gola dla Wołgi zdobył Kowalczyk w 13. minucie spotkania. Obrońca rozegrał cały mecz.
Piotr Polczak (Wołga) – Obrońca Wołgi cały mecz spędził na ławce rezerwowych. Wołga zajmuje dwunaste miejsce w rosyjskiej ekstraklasie z dorobkiem osiemnastu „oczek”.

Marcin Komorowski (Terek) – Terek Grozny wygrał 2:0 z Tomem Tomsk. Komorowski rozegrał cały mecz w obronie gospodarzy.
Maciej Rybus (Terek) – Pierwsza bramka dla Tereka padła po uderzeniu Bokili. Asystę przy bramce zaliczył Rybus, który boisko opuścił trzy minuty przed końcem spotkania. Polaka zastąpił Adilson.
Maciej Makuszewski (Terek) – Były piłkarz Jagiellonii Białystok całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych.
Janusz Gol (Amkar) – Amkar Perm przegrał 2:0 z Dynamem Moskwa. Janusz Gol rozegrał całe spotkanie w barwach zespołu gości. Amkar zajmuje po dziewiętnastu kolejkach siódme miejsce z dorobkiem trzydziestu punktów.

Rumunia:
I liga:

Łukasz Szukała (Steaua) – Remis Steauy Bukareszt 1:1 z Otelul Galati. Stoper reprezentacji Polski rozegrał cały mecz na środku obrony Steauy.

Szkocja:
Premiership:

Radosław Cierzniak (Dundee) – Dundee United rozbiło 4:1 Hearts. Radosław Cierzniak został pokonany w 20. minucie z rzutu karnego. Strzelcem bramki był Hamill. Dundee obecnie zajmuje trzecią pozycję w ligowej tabeli ze stratą dziesięciu punktów do Celticu.
Łukasz Załuska (Celtic) – Motherwell przegrało na własnym stadionie z Celtikiem Glasgow aż 0:5. Załuska całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych. Celtic po rozegranych czternastu spotkań jest zdecydowanym liderem szkockiej ekstraklasy z dorobkiem 36 punktów.

Włochy:
Serie A:

Kamil Glik (Torino) – Gol Kamila Glika w wygranym meczu przez Torino 1:0 Lazio. Glik rozegrał całe spotkanie i zobaczył żółtą kartkę. To drugi gol reprezentanta Polski w obecnym sezonie włoskiej ekstraklasy.

Paweł Wszołek (Sampdoria) – Sampdoria zwyciężyła 2:0 z Catanią. Paweł Wszołek wszedł na boisku pod koniec spotkania zastępując Edera.
Piotr Zieliński (Udinese) – Udinese zremisowało 3:3 z Napoli, a Piotr Zieliński pojawił się na boisku w 80. minucie zastępując Nicolasa Federico Lopeza.
Łukasz Skorupski (AS Roma) – AS Roma wygrała 2:1 z Fiorentiną. Skorupski całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych. Roma jest wiceliderem Serie A ze stratą trzech punktów do Juventusu.
Rafał Wolski (Fiorentina) – Porażkę z Romą Rafał Wolski oglądał z ławki rezerwowych. Fiorentina zajmuje piątą pozycję w ligowej tabeli.

Serie B:

Wojciech Pawłowski (Latina) - Ternana wygrała 1:0 z Latiną w meczu siedemnastej kolejki Serie B. Pawłowski cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych szóstej drużyny zaplecza włoskiej ekstraklasy.