Jak w lidze radzili sobie pucharowi rywale Lecha Poznań? [WYNIKI]

Sebastian Chmielak
Już w czwartek rozpocznie się faza grupowa Ligi Europy, w której wystąpi mistrz Polski, Lech Poznań. Przypomnijmy, że poznaniacy rywalizować będą z Fiorentiną, Belenenses oraz FC Basel. Jak w ligowych pojedynkach radzili sobie rywale "Kolejorza"?

Lech w Lidze Europy 2015/2016 [Rywale, forma, terminarz, ranking, wyjazdy]

Najmniej powodów do optymizmu mają piłkarze portugalskiego Belenenses. Podopieczni Ricardo Sa Pinto zostali w piątek rozgromieni przez mistrza Portugalii, Benfikę Lizbona aż 6:0. Goście na Estadio da Luz oddali zaledwie jeden celny strzał. Była to pierwsza ligowa porażka rywala Lecha Poznań. Dotychczas Belenenses trzykrotnie remisowało swoje spotkania. Obecnie portugalski zespół zajmuje 16. lokatę w rodzimej lidze.

W lepszych humorach do czwartkowej rywalizacji przystąpią piłkarze z Florencji oraz Bazylei. Fiorentina wygrała ligowy pojedynek z Genoą 1;0 po bramce Khoumy Babacara, a debiut w barwach "Violi" zaliczył Jakub Błaszczykowski. Reprezentant Polski pojawił się na murawie w 80. minucie zmieniając Borję Valero. Fiorentina miała utrudnione zadanie, ponieważ ponad 20 ostatnich minut musiała grać w osłabieniu po czerwonej kartce dla Milana Badelja. Jednak zawodnicy klubu z Florencji stanęli na wysokości zadania i trzy punkty zostały na Stadio Artemi Franchi. Podopieczni Paulo Sousy z sześcioma punktami po trzech kolejkach zajmują 7. miejsce w tabeli Serie A.

Bazylea w sobotni wieczór rywalizowała u siebie z Sankt Gallen. Gospodarze wygrali 2:1, choć w ostatnich minutach goście strzelili bramkę kontaktową i na stadionie św. Jakuba zrobiło się gorąco. Mistrz Szwajcarii przetrwał do ostatniego gwizdka i mógł świętować ósme, kolejne zwycięstwo w szwajcarskiej Superlidze. Podopieczni Ursa Fischera w obecnym sezonie wygrali wszystkie ligowe pojedynki i pewnie zmierzają po obronę tytułu.

Wyniki grupowych rywali Lecha Poznań:

Benfica Lizbona - OS Belenenses 6:0 (3:0)

Bramki: Konstantinos Mitroglou 5, 53, Jonas 17, 40 Nicolas Gaitan 60, Anderson Talisca 63

Benfica Lizbona: Cesar – Semedo, Luisao, Jardel, Eliseu – Samaris, Talisca, Guedes, Gaitan (72 Santos) – Jonas (78 Pizzi), Mitroglou (66 Jimenez).

Os Belenenses: Ventura – Amorim, Tonel, Brandao, Geraldes – Dias, Pinto (73 Sousa), Martins (61 Camará) – Kuca (46 Leal), Rosa, Sturgeon.

Fiorentina - Genoa 1:0 (0:0)

Khouma Babacar 59` (k.)

ACF Fiorentina: Tatarusanu – Tomović, Astori, Alonso, Pasqual – Badelj, Valero (80. Błaszczykowski), Vecino – Bernardeschi, Babacar (65 Suarez), Rossi (61 N. Kalinič).

Genoa CFC: Lamanna – De Maio (72 Perotti), Burdisso, Izzo, Cissokho – Rincon, Costa (54 Dzemaili), Laxalt, Capel (76 Lazović) – Pandev, Ntcham.

FC Basel 1893 - FC Sankt Gallen 2:1 (1:0)

Bramki: Matías Delgado 12 (k), Marc Janko 82 - Marco Aratore 88

FC Basel: Vaclik - Degen, Høegh, Suchý, Lang - Kakitani (79 Kuzmanović), Elneny (62 Xhaka), Zuffi, Delgado (72 Embolo), Bjarnason - Janko.

FC Sankt Gallen: Lopar - Hefti, Thrier, Gelmi, Angha - Mutsch, Tafer (62 Salli), Mathys (73 Aleksic), Aratore, Lang - Cavusevic (66 Gotal)