Jakub Kosecki debiutuje, a Motor Lublin pewnie wygrywa w sparingu z Chełmianką

Kamil Wojdat
W środę piłkarze Motoru rozegrali spotkanie sparingowe z trzecioligową Chełmianką Chełm. Mecz odbył się na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Lubartowie. Motor bardzo pewnie zwyciężył 6:2, a swój debiut jako jego piłkarz zanotował Jakub Kosecki.

Na pewno cieszy rozmiar wygranej i sześć strzelonych bramek. Zdajemy sobie jednak sprawę, że jeszcze kilka innych sytuacji powinniśmy zamienić na gole – zauważa szkoleniowiec Motoru, Marek Saganowski

Starcie z Chełmianką od początku toczyło się pod dyktando ekipy prowadzonej przez trenera Saganowskiego, który na obie połowy zdecydował się wypuścić zupełnie inne jedenastki, za wyjątkiem bramkarza – Sebastiana Madejskiego. Mecz rozegrano w systemie 2 x 60 minut.

Zagraliśmy dzisiaj 2 x 60 minut, żeby wszyscy zawodnicy mieli takie same obciążenia – wyjaśnia trener.

Mimo wyraźnej przewagi lublinian, do 20. minuty utrzymywał się bezbramkowy remis. Wtedy na uderzenie zdecydował się Piotr Ceglarz. Piłka odbiła się jeszcze od jednego z rywali, po czym wpadła do siatki. Było 1:0 dla Motoru. To rozwiązało worek z bramkami dla drugoligowca. Sześć minut później trafił Tomasz Swędrowski, a dziewięć minut później Adam Ryczkowski. Było już 3:0. Jeszcze przed przerwą rezultat podwyższyli Filip Wójcik, Michał Fidziukiewicz i Piotr Ceglarz (6:0). Chełmianie odpowiedzieli jednym golem i na chwilę odpoczynku zespoły udały się przy stanie 6:1. Po zmianie stron Motor już nie trafił do siatki, rywali. Raz ta sztuka udała się piłkarzom Chełmianki (6:2). W końcówce w zespole z Lublina zadebiutował Jakub Kosecki.

– Kuba wcześniej był lekko przeziębiony. Dodatkowo miał lekkie naciągnięcie. Zagrał zatem tylko 30 minut minut. Chcemy, żeby spokojnie wchodził do zespołu. Jest to zawodnik, który potrafi strzelić bramkę, zrobić przewagę na skrzydle, dysponuje dużą szybkościę. Liczę na niego – mówi Marek Saganowski.

Dla piłkarzy Motoru był to trzeci sparing tej zimy. Wcześniej przegrali z pierwszoligowym ŁKS-em 1:2 oraz pokonali trzecioligową Tomasovię 2:0

Chełmianka natomiast w pierwszym meczu kontrolnym przegrała z Orlętami Radzyń Podlaski 2:4, a następnie wygrała z Lublinianką 1:0 i Tomasovią 2:1.

Motor Lublin – Chełmianka Chełm 6:2 (6:1)

Bramki: Ceglarz x2, Swędrowski, Ryczkowski, Wójcik, Fidziukiewicz – Brzozowski, Wiatrak

Motor: (I połowa) Madejski - Wójcik, Błyszko, Cichocki, Moskwik, Świeciński, Swędrowski, Ceglarz, Rak, Ryczkowski, Fidziukiewicz; (II połowa) Madejski - Michota, Zbiciak, Najemski, Rozmus, Kusiński, Kafel, Król, Sędzikowski, Polak Firlej. Trener: Marek Saganowski.

Chełmianka: Ciołek – Janiszek, Kanarek, Mazurek, Wołos, Brzozowski, Piekarski, Bonin, Czułowski, Kashay. Myśliwiecki, Długosz, Budzyński, Duda, Wiatrak, Grądz, Skoczylas, Bednara, Dziubiński. Trener: Tomasz Złomańczuk.