Jedenastka 10. kolejki 1. ligi Ekstraklasa.net!

Piotr Szymański
Arka zdobyła ważne punkty w Bełchatowie
Arka zdobyła ważne punkty w Bełchatowie Dariusz Śmigielski / Polskapresse
Olimpia Grudziądz dogoniła lidera z Bełchatowa, a pierwsze zwycięstwa w sezonie odniosły Miedź Legnica i Energetyk ROW Rybnik. A kto zasłużył na indywidualne wyróżnienie i znalazł się z 11 kolejki Ekstraklasa.net?

Dziedzic (Wisła P.), Zakrzewski (Miedź)

Smoliński (Olimpia), Muszalik (Energetyk), Nowak (Puszcza), Strózik (Puszcza)

Zasada (Miedź), Magdoń (Wisła P.), Jarzębowski (Arka), Szymonik (Puszcza)

Jałocha (Chojniczanka)

BRAMKARZ:

Konrad Jałocha (Chojniczanka Chojnice) - miał sporo pracy w pojedynku z Sandecją, ale nie dał się pokonać. Kilka razy popisywał się efektownymi paradami najwyżej klasy. To swojemu bramkarzowi piłkarze Chojny zawdzięczają zwycięstwo.

OBROŃCY:

Damian Szymonik (Puszcza Niepołomice) - od pierwszych minut odważnie podłączał się do akcji ofensywnych z prawej strony; posłał kilka dobrych piłek w szesnastkę. Warto dodać, że nie zaniedbywał przy tym gry w destrukcji.

Tomasz Jarzębowski (Arka Gdynia) - świeżo upieczony tata zagrał po profesorsku. W obronie "Jarza" był bezbłędny, przecinał i blokował co tylko się dało. Do tego zdobył fantastyczną bramkę z rzutu wolnego.

Paweł Magdoń (Paweł Magdoń) - w początkowej fazie meczu obrona Nafciarzy miała sporo problemów z Rafałem Kujawą, ale potem było już tylko lepiej. Magdoń tradycyjnie panował w powietrzu i dołożył swoją cegiełkę do zwycięstwa nad faworytem.

Mariusz Zasada (Miedź Legnica) - pewny w obronie, do tego często włączał się w akcje zaczepne swojego zespołu, stwarzając realne zagrożenie. Zaliczył asystę, a dodatkowo po faulu na nim sędzia podyktował rzut karny.

POMOCNICY:

Paweł Strózik (Puszcza Niepołomice) - panował w środku pola i nie pozwalał na wiele Piwoszom. Otworzył wynik spotkania w pierwszej połowie, a po przerwie dołożył asystę. Był bliski kolejnych trafień, ale w dwóch przypadkach zabrakło mu precyzji.

Łukasz Nowak (Puszcza Niepołomice) - zawodnik z numerem "10" na koszulce podtrzymał wysoką dyspozycję. Puszcza odniosła wysokie zwycięstwo nad Okocimskim, a Nowak dwa razy wpisał się na listę strzelców.

Mariusz Muszalik (Energetyk ROW Rybnik) - walczył, szarpał, starał się rozgrywać. Wreszcie, w końcówce zachował zimną krew i umieścił piłkę w siatce łęcznian, zapewniając tym samym Energetykowi pierwsze zwycięstwo w sezonie.

Marcin Smoliński (Olimpia Grudziądz) - przez całe spotkanie był po grą, obsługiwał dokładnymi podania swoich kolegów z zespołu. Zanotował istotne trafienie na 2:0, które dało komfort i zabezpieczyło Olimpię w kolejnych minutach.

NAPASTNICY:

Zbigniew Zakrzewski (Miedź Legnica) - wreszcie udany mecz "Zakiego" w tym sezonie. W Ząbkach założył opaskę kapitańską i nie zawiódł. Obrończy Dolcanu mieli z nim spory problem. Do tego popisał się efektownym lobem po akcji "z niczego".

Janusz Dziedzic (Wisła Płock) - za dużo nie biegał, ale potrafił się znaleźć w polu karnym Słoników i strzelić zwycięskiego gola nie płocczan. Gra ofensywna goście opierała się głównie na tym doświadczonym zawodniku.

REZERWOWI: Seweryn Kiełpin (Wisła Płock), Marcin Biernat (Puszcza Niepołomice), Sławomir Szary (Energetyk ROW Rybnik), Wojciech Trochim (Kolejarz Stróże), Radosław Pruchnik (Arka Gdynia), Dawid Dzięgielewski (GKS Tychy), Dariusz Zjawiński (Dolcan Ząbki), Jakub Grzegorzewski (Miedź Legnica)

Podsumowanie 10. kolejki 1. ligi: Kolejka niespodzianek i przełamań