Kibice Rakowa na meczu z Zagłębiem Lublin. Puchar w Częstochowie!

Piotr Ciastek
Kibice Rakowa na meczu z Zagłębiem Lublin. Puchar w Częstochowie! Piotr Ciastek
Raków Częstochowa zremisował 1:1 w ostatnim meczu tego sezonu z KGHM Zagłębiem Lubin. Piłkarze i kibice ruszyli świętować do centrum miasta.

Sobotni mecz na stadionie przy Limanowskiego przyciągnął tłumy kibiców. Było ich dokładnie 5483!

W 7. minucie meczu cały stadion owacją na stojąco oddał szacunek trenerowi Markowi Papszunowi za 7 lat pracy w Rakowie. W 12. minucie Diodis wygrał pojedynek sam na sam z Piaseckim, a dobitka Koczergina była minimalnie niecelna. W 23. minucie świetną interwencją popisał się Trelowski, broniąc strzał Kurminowskiego z bliskiej odległości. Do przerwy nie padły żadne gole i obie drużyny udały się do szatni przy bezbramkowym remisie.

Początek drugiej połowy nie obfitował w akcje bramkowe. W 73. minucie na prowadzenie wyszli goście za sprawą Tomasza Pieńko, który oddał płaski strzał. Piłka odbiła się jeszcze od nogi jednego z obrońców i wpadła do siatki. Trzy minuty później odpowiedział Raków. Do kozłującej piłki dopadł Berggren i pokonał Dioudisa. Więcej goli w tym spotkaniu już nie padło i tym samym na koniec sezonu Czerwono-Niebiescy dopisali do swojego dorobku jeden punkt.

Po meczu nastąpiła dekoracja drużyny i wzniesienie pucharu Mistrza Polski. Trener Marek Papszun widowiskowo pożegnał się z drużyną i kibicami, odlatując ze stadionu helikopterem. Potem kibice udali się na plac Biegańskiego, by wziąć udział w fecie.

Raków Częstochowa - KGHM Zagłębie Lubin 1:1 (0:0)

Bramki: Berggren 76 - Pieńko 73

Raków: Trelowski - Tudor, Arsenić, Svarnas, Wdowiak (62. Długosz), Lederman (70. Berggren), Papanikolaou, Kun, Cebula (62. Nowak), Kochergin (82. Czyż), Piasecki (70. Gutkovskis)

Zagłębie: Dioudis - Kopacz, Ławniczak, Gaprindashvili (56. Pieńko), Grzybek, Starzyński, Poletanović, Chodyna, Kłudka, Kurminowski, Łakomy (źródło: RKS Raków).