Łukasz Baran
Piłkarze Korony przygotowują się do sezonu
Piłkarze Korony przygotowują się do sezonu Piotr Jarmułowicz
Brutale i drwale, grający na pograniczu faulu, nieustępliwi i zawzięci, tak o drużynie z Kielc mówiono w poprzednim sezonie. Obecnie drużyna trenera Leszka Ojrzyńskiego ciężko pracuje na to, aby w nowej edycji rozgrywek pokazać nową jakość...

Przygotowania do nowego sezonu drużyna Korony rozpoczęła 5 lipca badaniami na szybkość. Wstępem do okresu przygotowawczego miał być dwa dni później towarzyski mecz z mistrzem Cypru AEL Limassol, który nie doszedł do skutku (oficjalnie wiadomo, że drużyna z Cypru nie dojechała mimo wcześniejszych zapewnień). Przeciwnikiem Korony została rosyjska drużyna do lat 23 Amkar Perm, kielczanie wygrali 5:0. Co do przebiegu meczu ciężko jest o jakąś analizę, z racji tego, iż gospodarze byli dopiero przed okresem przygotowawczym, za to mały plusik należał się dla drużyny gości za grę w pierwszej połowie.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że do drużyny Złocisto-Krwistych w obecnym oknie transferowym doszło czterech nowych zawodników za darmo, w tym Marcin Żewłakow, oraz obiecujący 22-letni Michał Janota grający od 2006 roku w lidze holenderskiej.

Dwa dni później z nowymi zawodnikami Korona udała się na obóz do Jarocina, gdzie miała zagrać między innymi z drużyną Zagłębia Lubin, lecz i ten mecz nie doszedł do skutku. Dzięki uprzejmości drużyn Jaroty Jarocin oraz GKS Dopiewo, Żółto-Czerwoni rozegrali z każdą z nich po 45min. Szczególną uwagę można zwrócić na piłkarzy z Jarocina którzy w sparingu stanęli na wysokości zadania, a nawet mogli pokusić się o zdobycie bramki, gdyby nie lekkomyślność Grzegorza Lecha, który faulował będącego sam na sam z bramkarzem zawodnika Jaroty, i od 22 minuty Korona grała w dziesiątkę. Mimo to mecz zakończył się zwycięstwem kielczan 1:0. Drugie 45 minut to gra drugiego składu Korony, który został wzmocniony Żewłakowem oraz Pawłem Golańskim, zakończona bezbramkowym remisem.

Kolejne spotkania na obozie to również mecze rozgrywane systemem 1x45. Porażka "zarysu" podstawowego składu 0:1 z Zawiszą Bydgoszcz, oraz ciekawe 45 minut z Omonią Nikozja, gdzie jedyną bramkę w meczu udało zdobyć się tylko drużynie z Cypru, po stałym fragmencie gry. Warto też zwrócić uwagę na panującą w drużynie atmosferę, widać, że zawodnicy czują się dobrze, a na zgrupowaniu poza zajęciami panuje klimat "wakacyjny" - nawet spokojny Paweł Golański wcielił się w rolę reportera klubowej telewizji przeprowadzając ze wszystkimi wywiady.