Korona Kielce przegrała z FK Rad Belgrad 1:5

SAW
Z piłką Siergiej Pilipczuk
Z piłką Siergiej Pilipczuk Paweł Jańczyk
W ostatnim sparingu na zgrupowaniu na Cyprze, Korona Kielce przegrała z serbskim FK Rad Belgrad 1:5.

Korona Kielce - FK Rad Belgrad 1:5 (0:1)

Bramka: Jakub Żubrowski 77 dla Korony.

Korona: Pesković (60 Otczenaszenko) – Gabovs, Załęcki, Kwiecień (60. Camara), Kallaste – Kiełb (60. Kotarzewski), Mrozik (67. Uniat), Żubrowski, Cebula (70. Essam), Pilipczuk (67. Zając) – Górski (46. Smolarczyk).

Grająca w rezerwowym składzie wysoko uległa zespołowi z Belgradu. Honorowego gola dla Korony strzelił Jakub Żubrowski w 77 minucie i w tym momencie kielczanie przegrywali 1:3. Przy stanie 0:2 kielczanie mieli okazję na kontaktową bramkę, ale Marcin Cebula nie wykorzystał rzutu karnego po faulu na Michale Smolarczyku – bramkarz Serbów obronił jego strzał.

W pierwszej połowie to Korona miała inicjatywę. Okazje na gola miał w 20 minucie Maciej Górski, ale przegrał pojedynek z bramkarzem FK Rad, a w 26. w poprzeczkę główkował Jacek Kiełb.

Rywale również groźnie atakowali, w 25 minucie również mieli poprzeczkę, a dziesięć minut potem objęli prowadzenie wykorzystując kontrę.

Po przerwie Korona trochę pogubiła się w obronie i wyko-rzystali to Serbowie. Najpierw zdobyli drugą bramkę w 59 minucie, a w 76. podwyższyli rezultat po zespołowej akcji.

Jakub Żubrowski ładnym strzałem szybko odpowiedział golem, ale kolejnym równie szybko odpowiedzieli rywale, a w 88 minucie kolejną bramką z bliska ustalili wynik na 1:5.

Korona w sobotę wraca do Kielc, a już za tydzień rozpocz-nie ligową wiosnę meczem z Wisłą w Krakowie.

Materiał oryginalny: Korona Kielce przegrała z FK Rad Belgrad 1:5 - Echo Dnia Świętokrzyskie