Koszmarny początek reprezentacji Polski do lat 19 w eliminacjach Euro. Porażka z Macedonią Północną i zmarnowany rzut karny

Jacek Czaplewski
Macedonia Północna - Polska 2:0
Macedonia Północna - Polska 2:0 TVP Sport
Nie tak to miało wyglądać. Reprezentacja Polski do lat 19 przegrała pierwszy mecz eliminacji do młodzieżowego Euro. Na stadionie w Toruniu podopieczni Wojciecha Kobeszki ulegli Macedonii Północnej, przegrywając 0:2. Rzutu karnego nie wykorzystał junior Milanu, Dariusz Stalmach.

Eliminacje Euro U-19. Polska przegrała z Macedonią Północną

Ten mecz zupełnie nie udał się Biało-Czerwonym. Macedończycy już w 12 minucie objęli prowadzenie. Po dośrodkowaniu z prawej strony lewą nogę w polu karnym dołożył Nikola Velichkovski.

Odpowiedź powinna była nadejść jeszcze przed przerwą, jednak po faulu na kapitanie Dawidzie Drachalu jedenastki nie wykorzystał Dariusz Stalmach. Piłkę zmierzającą w prawy róg bramki odbił bramkarz.

Po zmianie stron Polacy w dalszym ciągu nie umieli znaleźć sposobu na rywali. Niestety, po stracie w okolicach szesnastki naszą drużynę dobił kuzyn Elifa Elmasa (Napoli), Muhamed Elmas, który popisał się ładnym, technicznym uderzeniem.

Godzinę wcześniej Niemcy na boisku w Inowrocławiu wygrali z Kazachstanem 6:0, dzięki czemu zostali liderem piątej grupy po pierwszej kolejce.

W sobotę (14 października) Polska zagra z Kazachstanem o 13:15 w Inowrocławiu. Transmisję przeprowadzi TVP Sport. O 15:30 w Bydgoszczy Niemcy sprawdzą natomiast formę Macedonii Północnej.

U-19 Macedonia Północna - Polska 2:0 (1:0)
Bramka: Velichkovski 12', Elmas 70'
Żółte kartki: Bamijoko, Velichkovski - Tkacz
W 27 minucie Stalmach nie wykorzystał rzutu karnego (obronił bramkarz)
Spotkanie rozegrano na stadionie w Toruniu.

Polska U-19: Mikułko - Guercio, Pitan, Ziółkowski, Luberecki (62' Lewicki) - Drachal (80' Terlecki), Rosiak, Stalmach (80' Bartlewicz) - Kowalski (62' Śmiglewski), Tkacz (46' Dziuba), Nsangou.