Krzysztof Piątek nie wygra Pucharu Turcji. Porażka Basaksehiru w ćwierćfinale z Trabzonsporem

Jacek Czaplewski
Krzysztof Piątek gra w Turcji
Krzysztof Piątek gra w Turcji bein Sports
Krzysztof Piątek nie zdobędzie Pucharu Turcji. Jego Basaksehir odpadł w ćwierćfinale. Polak pojawił się w drugiej połowie meczu z Trabzonsporem, ale po jego wejściu wynik nie uległ zmianie (0:1).

Puchar Turcji. Krzysztof Piątek odpadł z rozgrywek

Krzysztof Piątek rozpoczął wyjazdowy mecz z Trabzonsporem jako zmiennik. Zamiast niego w ataku rozpoczął Keny. Senegalczyk ani razu nie stanął przed szansą na gola.

W 71 minucie Piątek pojawił się na boisku jako czwarty zawodnik z ławki. Basaksehir przegrywał wtedy już 0:1. Przed upływem godziny Edin Visca przechwycił piłkę w okolicach pola karnego, a potem skierował ją do siatki.

Piątek próbował ożywić grę. Stoczył wiele pojedynków w powietrzu. Sytuacji jako takiej na zdobycie wyrównującej bramki jednak nie miał - podobnie jak cały jego zespół.

Krzysztof Piątek w meczu z Trabzonsporem
Krzysztof Piątek w meczu z Trabzonsporem A Spor Canli

Tuż przed doliczonym czasem gry Piątek najgłośniej domagał się od sędziego odgwizdania rzutu karnego po rzekomym faulu na jego koledze. Arbiter nie podzielił jego opinii. Po sześciu doliczonych minutach zakończył spotkanie.

Tym samym żaden Polak w tej edycji nie wywalczy Pucharu Turcji. Wczoraj na 1/4 finału zatrzymało się bowiem również Fenerbahce Sebastiana Szymańskiego. W poprzedniej fazie z rozgrywkami pożegnał się Antalyaspor, dla którego grają Adam Buksa i Jakub Kałuziński.

Krzysztof Piątek nomen omen w piątek (1 marca) otrzyma potwierdzenie od Michała Probierza, że znalazł się w szerokiej kadrze reprezentacji Polski na baraże o Euro 2024 z Estonią i - miejmy nadzieję - wygranym meczu Walia - Finlandia. Selekcjoner z napastnikiem ostatni raz współpracowali w 2018 roku, za czasów Cracovii.

Sebastian Szymański wyceniony przez Fenerbahce

Krzysztof Piątek w barwach Basaksehiru:

• 27 meczów
  • 13 goli
  • 1 asysta

POLACY ZA GRANICĄ w GOL24

Sytuacja na rynku trenerskim robi się ciekawa. Latem w czołowych klubach Ekstraklasy może dojść do kilku roszad. Kibice Lecha Poznań nie są zadowoleni z Mariusza Rumaka, natomiast fani Legii Warszawa chcą zwolnienia Kosty Runjaicia już teraz. Obecnie dostępnych jest kilku szkoleniowców, którzy nie są związani z żadnym zespołem i mogą od razu objąć klub.Aby sprawdzić wszystkich trenerów klikaj strzałkę w prawo!

Znani trenerzy bez klubu. Kto do Legii Warszawa i Lecha? Gon...