MKTG Sportowy i Gol - pasek na kartach artykułów

Krzysztof Piątek, strzelec honorowej bramki dla Polski w meczu z Austrią: Nie wytrzymaliśmy intensywności w drugiej połowie

OPRAC.:
Jakub Jabłoński
Piątek o meczu z Austrią na Euro: Nie wytrzymaliśmy intensywności
Piątek o meczu z Austrią na Euro: Nie wytrzymaliśmy intensywności Sylwia Dąbrowa
"Chcieliśmy wygrać i zgarnąć trzy punkty, ale nie wytrzymaliśmy intensywności w drugiej połowie" - powiedział piłkarz reprezentacji Polski Krzysztof Piątek, który strzelił gola w przegranym 1:3 meczu z Austrią w mistrzostwach Europy. Ostatecznie jego trafienie okazało się jedynie na otarcie łez, choć kibice do przerwy mogli uwierzyć, że jest jeszcze szansa urwać punkty w meczu o wszystko.

Krzysztof Piątek po meczu z Austrią na Euro 2024: Nie wytrzymaliśmy intensywności

Już w dziewiątej minucie Phillipp Mwene dośrodkował głęboko w pole karne, gdzie Gernot Trauner głową skierował piłkę do bramki.

- Ich pressing był naprawdę dobry. Na początku nie mogliśmy sobie z tym poradzić - ocenił napastnik Krzysztof Piątek w pomeczowym wywiadzie na antenie TVP Sport.

Piątek wyrównał w 30. minucie, przejmując wcześniej piłkę w polu karnym i wykazując się opanowaniem.

- Ten okres był dobry dla nas. Dobrze też weszliśmy w drugą połowę. Jednak zabrakło kropki nad i, żeby zdobyć drugą bramkę. Na pewno jesteśmy smutni, ale mamy jeszcze ostatni mecz - nadmienił reprezentant Polski.

Austria pokazała jakość. Polska nie wyszła na drugą połowę

W drugiej połowie bramki dla Austriaków zdobyli Christoph Baumgartner oraz Marko Arnautovic z rzutu karnego.

- Chcieliśmy wygrać i zgarnąć trzy punkty, ale nie wytrzymaliśmy intensywności w drugiej połowie - ocenił Piątek.

O godz. 21 Holandia zmierzy się z Francją. Jedynie zwycięstwo "Oranje" sprawi, że biało-czerwoni zachowają matematyczne szanse na wyjście z grupy D i awans do 1/8 finału mistrzostw Europy.

- Zawsze chcemy wygrać mecz jak największą liczbą bramek. Zobaczymy, co się wydarzy - zakończył piłkarz reprezentacji.

Polska i Węgry to jedyne drużyny, które przegrały dwa mecze podczas Euro 2024. W pierwszej kolejce biało-czerwoni ulegli Holandii 1:2.

(PAP)

Krzysztof Piątek nie rozstaje się choćby na moment ze swoim napojem

Reprezentacja Polski zmierzy się w piątek w drugim meczu na Euro 2024. Biało-Czerwoni, aby myśleć o wyjściu z grupy będą musieli zapunktować, a najlepiej wygrać i zainkasować trzy punkty. Po ostatnim spotkaniu z Holandią (pomijając wynik) kibice mogą być zadowoleni z postawy swoich ulubieńców. Polacy pokazali się z dobrej strony na tle Holendrów. Jak będzie z Austrią? Ano na papierze mają zbliżoną, a nawet minimalnie lepszą jedenastkę. Kliknij w przycisk po prawej stronie, aby zobaczyć nasze porównanie!

Porównanie składów Polski i Austrii przed meczem 2. kolejki ...