Lech Poznań wygrał pierwszy sparing. Paweł Tomczyk pokonał bramkarza DAC Dunajska Streda

JCZ
Paweł Tomczyk
Paweł Tomczyk Pawel F. Matysiak
Lech Poznań. Do trzech razy sztuka. Po dwóch porażkach zespół Adama Nawałki w końcu wygrał. W meczu kontrolnym pokonał wicelidera słowackiej ligi, zespół DAC Dunajska Streda 1:0 (0:0). Na listę strzelców wpisał się Paweł Tomczyk, którego trener wystawił w drugiej połowie.

Lech Poznań: Wygrana w trzecim sparingu w Turcji

To nie był porywający sparing. Lech dopiero w drugiej połowie zaczął prezentować niezły poziom. Jedyna bramka padła dla niego w 72. minucie. Po dograniu z lewej strony od Macieja Gajosa piłkę głową do siatki skierował Paweł Tomczyk.

Po stronie "Kolejorza" wystąpiło siedemnastu zawodników - w tym 16-letni bramkarz Krzysztof Bąkowski. Warto dodać, że w 79. minucie kapitalną interwencją popisał się Jasmin Burić, którego na linii skutecznie zaasekurował jeszcze Nikola Vujadinović. W końcówce - w odwecie za faul Mateusza Skrzypczaka - Słowacy nie oszczędzili Juliusza Letniowskiego, a to bardzo nie spodobało się Adamowi Nawałce.

To był trzeci sparing Lecha Poznań podczas obozu w tureckim Belek. Wcześniej trzeci zespół Lotto Ekstraklasy przegrał z bułgarskim Etyrem Wielkie Tyrnowo (1:3) i austriackim Sturmem Graz (1:2). Przypomnijmy, że oprócz Pawła Tomczyka po bramce zdobyli również Filip Marchwiński i Rafał Janicki.

Lech Poznań pozostanie w Belek do 1 lutego. W planach są jeszcze sparingi z sebskim FK Voždovac (30 stycznia) i ukraińskim Szachtarem Donieck (31 stycznia).

Lech Poznań - DAC Dunajska Streda 1:0 (0:0)

Bramka: Paweł Tomczyk 72'

Lech Poznań: Jasmin Burić (82' Krzysztof Bąkowski) - Robert Gumny (61' Karol Smajdor), Thomas Rogne, Nikola Vujadinović, Piotr Tomasik - Pedro Tiba (61' Mateusz Skrzypczak), Maciej Gajos - Tymoteusz Klupś (46' Paweł Tomczyk), Filip Marchwiński (65' Juliusz Letniowski, 90' Dimitrios Goutas), Jakub Kamiński (58' Mihai Radut) - Joao Amaral.