Liderująca Kotwica Kołobrzegu zatrzymana w Lublinie

Jacek Wójcik
Wojciech Szubartowski
Drugiej porażki w tym sezonie doznała Kotwica Kołobrzeg. Straciła też najwięcej goli w rozegranych dotąd meczach w piłkarskiej eWinner II lidze.

tego, że po niedawnej zmianie trenera Motor zaczął zdobywać punkty. Pod wodzą Portugalczyka Goncalo Feio wygrał drugi mecz przy dwóch remisach.

Motor lepszy od lidera. Seria żółto-biało-niebieskich trwa [ZDJĘCIA]

Gospodarze świetnie weszli w mecz. Już w 2. min z rzutu wolnego dośrodkował Mariusz Rybicki, a celną główką popisał się obrońca Przemysław Szarek. Taki obrót wydarzeń podziałał deprymująco na graczy z Kołobrzegu. Kotwica nie mogła znaleźć właściwego rytmu gry i nie niepokoiła bramkarza Motoru, Łukasza Budziłka.

Lepszy w wykonaniu gości był początek drugiej połowy. W 53. min popychany w szesnastce Grzegorz Goncerz, skutecznie wykonał rzut karny.

Stracony gol podciął nieco skrzydła miejscowym. Nastroje poprawiły się w 73. min, gdy kapitan Motoru, Rafał Król, wykorzystał płaskie dośrodkował Piotra Ceglarza i odzyskał prowadzenie. Dziesięć minut później rezerwowy gospodarzy, pochodzący z Erytrei Ezana Kahsay, przejął niedokładnie zagraną piłkę i ustalił wynik na 3:1.

- Jadąc do Lublina wiedzieliśmy jaką jakością dysponuje zespół gospodarzy i nastawialiśmy się na ciężki bój. Nie weszliśmy dobrze w mecz, tracąc szybko bramkę po stałym fragmencie. W drugiej połowie chcieliśmy powalczyć o korzystny rezultat. Początek był dobry, szybko wyrównaliśmy. Później obie drużyny miały szanse, by przechylić szalę na swoją korzyść. Nawet przegrywając 1:2 liczyliśmy, że uda nam się jeszcze odgryźć i powalczyć o korzystny rezultat. Jednak sprezentowaliśmy trzecią bramkę Motorowi i ten mecz się zamknął - podsumował trener Marcin Płuska.

Motor Lublin Kotwica Kołobrzeg 3:1 (1:0)
1:0 Szarek (2.), 1:1 Goncerz (54.), 2:1 R. Król (73.), 3:1 Kahsay (83.)
żk. Wójcik, Gąsior, Kahsay, Reiman - Goncerz, Kostkowski, Szczytniewski.
Motor: Budziłek Wójcik (58. Staszak), Szarek, Najemski, Rudol, Ceglarz, Gąsior (58. Reiman), R. Król, Rybicki (76. Lis), Kosior (69. Wojtowski), Szuta (76. Kahsay).
Kotwica: Pogorzelec Kozajda, Witasik, Kostkowski, Murawski (83. Cempa), Soljic, Szczytniewski, Bartoś (64. Kort), Chromiński (73. Cywiński), Kaczmarek (64. Łysiak), Goncerz (73. Bojas).