Liga hiszpańska. Ferran Torres zdobył hat-tricka i został bohaterem FC Barcelony. Robert Lewandowski zagrał tylko 63 minuty

OPRAC.:
Jakub Maj
Jakub Maj
PAP/EPA/Jose Manuel Vidal
Ferran Torres strzelił trzy gole dla Barcelony i zaliczył asystę w wygranym 4:2 w Sewilli spotkaniu z Betisem w 21. kolejce hiszpańskiej ekstraklasy piłkarskiej. Losy meczu rozstrzygnęły się w doliczonym czasie gry. Robert Lewandowski został zmieniony w 63. minucie.

FC Barcelona pokonała Betis w hicie

Spotkanie Betisu z Barceloną, która w czwartek awansowała do 1/4 finału Pucharu Hiszpanii (po wygranej 3:1 z trzecioligowym Unionistas de Salamanca) zapowiadało się ciekawie. I faktycznie, emocji nie brakowało, podobnie jak spektakularnych akcji i bramek.

Absolutnym bohaterem okazał się piłkarz mistrzów Hiszpanii Ferran Torres. W 21. minucie zaliczył swoje pierwsze tego dnia trafienie, a w 48. min podwyższył na 2:0. Wcześniej, w końcówce pierwszej połowy, do siatki gospodarzy trafił Lewandowski, ale był na spalonym i gol nie mógł zostać uznany.

Polski napastnik, co zdarzyło się już po raz kolejny w ostatnim czasie, został zmieniony w trakcie drugiej połowy - w 63. minucie. W tym momencie było już... 2:2. Między 56. i 59. minutą dwie bramki dla dziewiątego w tabeli Betisu zdobył doświadczony Isco, były piłkarz m.in. Realu Madryt i Valencii.

Remis utrzymywał się do 90. minuty. Wówczas po asyście Ferrana Torresa pięknym strzałem zewnętrzną częścią stopy z 16 metrów popisał się Joao Felix. Kilkadziesiąt sekund później - gdy Betis próbował odrobić stratę - wynik na 4:2 dla gości po kontrataku i biegu przez pół boiska ustalił Ferran Torres.

- Wciąż zbyt krucha w defensywie Barcelona znów doświadczyła strachu, ale w niedzielę odniosła cenne zwycięstwo (...) - podsumowała agencja AFP.

Katalończycy z dorobkiem 44 punktów i jednym meczem zaległym awansowali na trzecie miejsce. Wcześniej w niedzielę piłkarze Realu Madryt pokonali u siebie ostatnią w tabeli i pozostającą bez żadnego zwycięstwa Almerię 3:2, choć do 57. minuty przegrywali jeszcze 0:2. Zwycięstwo "Królewscy" zapewnili sobie w 90+9. minucie - gola strzelił Dani Carvajal.

Real, który podobnie jak Barcelona ma jeszcze mecz zaległy, prowadzi w tabeli z dorobkiem 51 punktów. Dwa mniej wywalczyła Girona, która w niedzielny wieczór podejmie słabo spisującą się Sevillę, dopiero 17. w tabeli. (PAP)

LIGA HISZPAŃSKA w GOL24

Transfermarkt co kilka miesięcy aktualizuje wartości rynkowe zawodników polskiej ligi. Piłkarze wreszcie doczekali się zmian na popularnym portalu. Ekstraklasa ma nowego lidera, którym został Ernest Muci ze stołecznej ekipy. Czołówka została zdominowana przez przedstawicieli trzech klubów - Legii Warszawa, Rakowa Częstochowa i Lecha Poznań.Aby sprawdzić wszystkich zawodników klikaj strzałkę w prawo!

Aktualizacja wartości rynkowych zawodników Ekstraklasy. Grac...