Liga Mistrzów. Niespodzianka w Portugalii! Besiktas ogrywa Porto

DW
AFP/EAST NEWS
Kibice ze Stambułu mają dziś co świętować. W obliczu mocnych rywali, byli skazywani na porażkę w grupie, tymczasem pokonali na wyjeździe FC Porto 3:1 i stawiają pierwszy krok w drodze do awansu. Bramki dla gości zdobyli Talisca i Cenk Tosun. Wynik końcowy utrzymywał się przez dłuższy czas i choć Sérgio Conceicao zdecydował się na zmiany już w przerwie - musiał uznać wyższość rywali.

W 13. minucie Ricardo Quaresma dośrodkowuje "rogalem" w pole karne, a Talisca wbiega z impetem na piłkę i daje swojej drużynie prowadzenie. Po ośmiu minutach Porto odrobiło jednobramkową stratę. Rzut rożny dla Porto - Marega wyskakuje najwyżej i pakuje piłkę głową do siatki.

Bramka na 2:1 była wręcz fenomenalna. W 28. minucie dopadł do piłki i potężnie huknął z dystansu. Iker Casillas nie miał szans - piłka wpadła do bramki tuż przy wewnętrznej stronie lewego słupka. W 86. minucie Portugalczycy zostali dobici przez Ryana Babela. Bramka na 3:1 była gwoździem do trumny drużyny Sergio Conceicao.