Liga Mistrzów. Słodko-gorzki historyczny wieczór Sergio Ramosa

OPRAC.:
Piotr Rzepecki
EPA/RAUL CARO
W środowym meczu Ligi Mistrzów z PSV Eindhoven (2:3) piłkarz Sevilli Sergio Ramos pobił kilka rekordów, ale ten historyczny wieczór miał też gorzki posmak, bo po raz pierwszy w 19. sezonie w tych rozgrywkach nie będzie się cieszył z wyjścia z grupy.

Sergio Ramos: słodko-gorzki wieczór obrońcy Sevilli

37-letni zawodnik, który w barwach Realu Madryt cztery razy triumfował w Champions League, w 24. minucie spotkania z PSV dał swojemu zespołowi prowadzenie, zdobywając gola numer 10 000 w zasadniczej części rywalizacji o Puchar Europy.

Było to jednocześnie 16. trafienie tego piłkarza, który wraz ze swoim rodakiem Gerardem Pique i Brazylijczykiem Roberto Carlosem jest najskuteczniejszy wśród obrońców. Poza tym w wieku 37 lat i 244 dni został najstarszym Hiszpanem, który wpisał się na listę strzelców w LM.

Sevilla prowadziła w tym meczu już 2:0, ale wszystko zmieniło się po czerwonej kartce dla Argentyńczyka Lucasa Ocamposa, który w 66. minucie opuścił boisko. Goście zdobyli trzy gole, wygrali i pozbawili zespół ze stolicy Andaluzji szans awansu do 1/8 finału. To oznacza, że rozgrywający 19. sezon w LM były zawodnik "Królewskich" czy Paris Saint-Germain po raz pierwszy nie wystąpi w drugiej rundzie.

W pierwszej połowie graliśmy tak, jak planowaliśmy. Byliśmy lepsi, prowadziliśmy. Czerwona kartka wszystko zmieniła. To nas pogrzebało. Szkoda, bo Champions League to zawsze wyjątkowe przeżycia

- wskazał Ramos w wypowiedzi dla stacji telewizyjnej Movistar.

Sevilla jest dopiero 15. w lidze hiszpańskiej, co sprawia, że nad trenerem Diego Alonso zbierają się ciemne chmury.

Rozumiem złość fanów. Najlepszą odpowiedzią na to byłyby zwycięstwa, a tych brakuje. Trener? Te sprawy mnie przerastają, leżą w gestii kierownictwa klubu. Jesteśmy razem na tej rozbujanej łódce, więc każdy kto się na niej znajduje ma wsparcie nas, piłkarzy
- podkreślił mistrz świata z 2010 i Europy z 2008 i 2012 roku. (PAP/oprac. własne)

LIGA MISTRZÓW w GOL24

Dobiegamy do finiszu fazy grupowej LM. Sprawdźmy, którzy Polacy zagrają w tych elitarnych rozgrywkach na wiosnę. Niektórzy już są tego pewni, inni powalczą o to w najbliższych meczach.Kliknij w prawo, by sprawdzić kolejnych polskich piłkarzy!

Polska Liga Mistrzów. Którzy reprezentanci awansują do fazy ...