Liga niemiecka. Wolfsburg pewnie wygrywa w Bremie, asysta Obraniaka [SKRÓT MECZU, BRAMKI]

Tomasz J. Górski
We wczorajszym spotkaniu 27. kolejki Bundesligi Werder przegrał na własnym stadionie z walczącym o grę w Lidze Mistrzów VfL Wolfsburg 1:3 (1:2). Bramki dla "Wilków" strzelili Malanda, Perisić i Arnold, a dla gospodarzy Prodl po dośrodkowaniu Ludovika Obraniaka.

Reprezentant Polski, mimo asysty, rozegrał przeciętną pierwszą połowę i na drugą już nie wyszedł - w jego miejsce pojawił się Holender Eljero Elia. Dla bremeńczyków to druga porażka z rzędu, w piątek ulegli Freiburgowi również 1:3.

"Wilki" objęły prowadzenie już w 2. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Rodrigueza głową z ośmiu metrów uderzył Malanga. Piłkę próbował wybić Prodl, ale uczynił niezbyt fortunnie, bo ta przeleciała obok bezradnego Wolfa.

Po dziesięciu minutach Wolfsburg prowadził już dwiema bramkami. Prawą stroną przedarł się Trasch, który dośrodkował w pole karne do Arnolda. Niemiec zgrał do wbiegającego Perisicia, a ten pewnym strzałem przy bliższym słupku wpisał się na listę strzelców.

W 16. minucie bremeńczycy strzelili kontaktowego gola. Z rzutu wolnego dośrodkował Obraniak i gdy wydawało się, że Benaglio spokojnie złapie piłkę, to uprzedził go Prodl i głową posłał piłkę do siatki.

Po zmianie stron piłkarze obu drużyn niemal na potęgę marnowali dogodne okazje. Trafiali w poprzeczkę (Petersen), albo z kilku metrów strzelali obok bramki (Arnold, Caligiuri, Luiz Gustavo)

Na dziesięć minut przed końcem wynik spotkania ustalił Arnold.

Skrót meczu Werder Brema - VfL Wolfsburg

27. kolejka Bundesligi, Weserstadion, Brema
Werder Brema - VfL Wolfsburg 1:3 (1:2)

Bramki: Prodl 16' – Malanda 2', Perisić 10', Arnold 80'

Sędzia: Daniel Siebert Widzów: 37 270

Werder Brema: Wolf – Fritz Ż, Prodl, Lukimya-Mulongoti, Caldirola – Junuzović Ż, Kroos (Makiadi 45'), Hunt, Obraniak (Elia 46') – Petersen (Aycicek 90'), Di Santo

VfL Wolfsburg: Benaglio (Grün 46') – Trasch, Naldo, Klose, Rodriguez – Gustavo, Malanda – Perisić Ż (Schafer 90'), Arnold (Polak 89'), Caligiuri – Olić

VfL (44 punkty) awansował na piątą lokatę i zrównał się punktami z "oczko" wyżej Bayerem Leverkusen, ale popularni Aptekarze grają dzisiaj na wyjeździe z Augsburgiem.

Werder (29 punktów) jest trzynasty. Tyle samo punktów w tabeli co bremeńczycy mają Hannover (dzisiaj wyjazdowy mecz z Hoffenheim) i Eintracht Frankfurt (u siebie z Borussią Moenchengladbach).