Liga rosyjska. Udany debiut Andre Villasa-Boasa

mgs
Trener Zenitu Sankt Petersburg, Andre Villas-Boas zadebiutował w nowej roli piłkarzy zwycięstwem z Krylią Samara 2:1.

Wynik spotkania już w piątej minucie otworzył Hulk znakomicie wykonując rzut karny. Brazylijczyk trafił do siatki rywali także w 52. minucie, jednak kilka chwil później Zenit stracił bramkę, bowiem golkipera ekipy z Petersburga pokonał Ibragim Callagov.

Problemy Zenitu rozpoczęły się od 59. minuty, wówczas rzutu karnego nie wykorzystał Luis Nery Caballero. Co ciekawe niespełna dziesięć minut później Krylia znów mogła zdobyć bramkę, także z jedenastu metrów, ale po raz kolejny pomył się Caballero. Tylko dzięki jego dwóch zmarnowanych karnych podopieczni Villasa-Boasa dowieźli do końca zwycięstwo 2:1.

- Jestem dumny z postawy moich zawodników. Mimo wielu trudności, byli w stanie zdobyć trzy punkty. Mam nadzieję, że odniosę w tym klubie sukces. Praca w Rosji z pewnością będzie dla mnie dużym wyzwaniem, któremu pragnę sprostać - podsumował Villas-Boas.

Na osiem kolejek przed końcem sezonu liderem rosyjskiej ekstraklasy jest Lokomotiv Moskwa i ma przewagę trzech punktów nad drugim Zenitem. Spartak Moskwa, CSKA Moskwa i Dynamo Moskwa mają po 40 „oczek”, a dość niespodziewanie ostatnie miejsce w tabeli zajmuje Anży Machaczkała.