Liga włoska. Napoli coraz bliżej Scudetto. Dwa gole wystarczyły na Atalantę. Zagrał Piotr Zieliński, ale strzelali inni

OPRAC.:
Jacek Czaplewski
Napoli coraz bliżej Scudetto. Dwa gole wystarczyły na Atalantę
Napoli coraz bliżej Scudetto. Dwa gole wystarczyły na Atalantę PAP/EPA
Liga włoska. Napoli nie zbacza z mistrzowskiego kursu. Tym razem ograło u siebie Atalantę Bergamo, wygrywając 2:0. Walczący o pierwszy od 33 lat tytuł zespół Piotra Zielińskiego i Bartosza Bereszyńskiego ma już osiemnaście punktów przewagi nad wiceliderem Interem Mediolan.

Liga włoska. Mecz Napoli - Atalanta Bergamo 2:0

Neapolitańczycy przed tygodniem potknęli się w meczu z Lazio (0:1), ale w sobotę wrócili na zwycięską ścieżkę, choć goście długo się bronili.

Prowadzenie dla miejscowych uzyskał w 60. minucie Chwicza Kwaracchelia. 22-letni Gruzin, który jest odkryciem tego sezonu i dzięki dobrym występom zwrócił na siebie uwagę największych klubów Europy, zdobył 11. gola w sezonie. Jego dorobek uzupełnia osiem asyst. W końcówce wynik ustalił reprezentant Kosowa Amir Rrahmani.

Zieliński tradycyjnie wyszedł w podstawowym składzie i grał do 66. minuty. Bereszyński był rezerwowym.

Napoli, czekające na trzeci w historii tytuł mistrzowski od "ery Diego Maradony", z 26 meczów w Serie A wygrało 22, dwa zremisowało i doznało tylko dwóch porażek. Dzięki temu zbudowało już 18-punktową przewagę nad Interem Mediolan. W sobotni wieczór na drugą pozycję może awansować Lazio, ale warunkiem jest pokonanie na wyjeździe Bologny, z Łukaszem Skorupskim w bramce.

"Napoli znowu na właściwym kursie. Inter już minus 18. Odliczanie do scudetto trwa" - napisała tuż po końcowym gwizdku "La Gazzetta dello Sport".

Liga włoska. Drągowski bohaterem Spezii przeciw Interowi Mediolan

Wicelider, podobnie jak drużyna trenera Luciano Spallettiego szykujący się do rewanżu w 1/8 finału Ligi Mistrzów, już w piątek niespodziewanie przegrał z "polską" Spezią 1:2.

Jednym z bohaterów spotkania był Bartłomiej Drągowski. W 13. minucie sędzia Livio Marinelli po analizie VAR podyktował "jedenastkę" dla gości, ale polski bramkarz wyczuł intencje argentyńskiego mistrza świata Lautaro Martineza i obronił jego uderzenie, a później jeszcze wielokrotnie ratował z opresji swój zespół.

Prowadzenie gospodarzom dał w 55. minucie Daniel Maldini, syn słynnego Paolo Maldiniego, wychowanek Milanu, czyli lokalnego rywala Interu.

W 83. minucie goście mieli drugi rzut karny i tym razem z 11 metrów nie pomylił się Belg Romelu Lukaku. Ostatnie słowo należało jednak do miejscowych - w 85. minucie to im arbiter z kolei przyznał "jedenastkę", którą na zwycięskiego gola zamienił M'Bala Nzola.

Poza Drągowskim, w Spezii zagrał Szymon Żurkowski, ale został zmieniony w przerwie. Przemysław Wiśniewski pojawił się na boisku w 89. minucie, a czwarty z Polaków w tym klubie - Arkadiusz Reca - pauzował za żółte kartki.

Spezia po pierwszym w Serie A zwycięstwie nad Interem i wygraniu pierwszego meczu od połowy stycznia, a piątego w sezonie, z dorobkiem 24 punktów jest 17., czyli tuż nad strefą spadkową, od której dzieli ją już jednak sześć punktów. PAP

LIGA WŁOSKA w GOL24

Bartłomiej Pawłowski to najlepszy Polak występujący w rewelacyjnym Widzewie Łódź. Dla beniaminka strzelił siedem goli i dołożył trzy asysty. Kto oprócz niego wydaje się być najlepszą opcją z piłkarzy bez kontraktu od lipca? Oto top 10.

Piłkarze z wygasającymi kontraktami w PKO Ekstraklasie. Oto ...