Malarz dla Ekstraklasa.net: Pokazaliśmy charakter

Szymon Warias
Arkadiusz Malarz
Arkadiusz Malarz Arkadiusz Ławrywianiec/Polskapresse
O wrażeniach po meczu z Kolejarzem, butach oddanych na licytację i planach na przyszły sezon opowiada Arkadiusz Malarz, bramkarz GKS Bełchatów.

Przede wszystkim gratuluję awansu. Zeszło ciśnienie po 3 porażkach, gdy Michał Mak wyprowadził was na prowadzenie?
Myślę, że zeszło ciśnienie po Flocie, z którą wygraliśmy 3-0. Już po pierwszej połowie wiedzieliśmy, że ten awans zrobimy, bo odblokowały nam się głowy. Nie wiem, dlaczego wkradły się porażki. Myślę, że każdą drużynę dopada jakiś kryzys, nas akurat dopadło pod koniec rozgrywek. Pokazaliśmy jednak charakter i cieszę się, że awansowaliśmy.

Co się stało w drugiej połowie? Mocno spuściliście z tonu i oddaliście nieco pole gry przeciwnikom.
Myślę, że za bardzo się rozluźniliśmy, bo w głowach mieliśmy ten awans.

W przerwie wiedzieliście o wyniku w meczu Arki?
Nie, nie, broń Boże nie wiedzieliśmy. Nawet nikt nie pytał w szatni o to. Chcieliśmy się koncentrować tylko na sobie i tak zrobiliśmy. Powiedzieliśmy sobie, że zrobimy awans i awansowaliśmy.

Te buty, oddane przed chwilą jednemu z kibiców, zostaną przekazane na jakąś aukcję charytatywną?
Tak, tak. Myślę, że kibice zrobią jakąś licytację i komuś te pieniążki się przydadzą.