Marcin Bułka bez czystego konta przeciwko Nantes w "wielkanocnej kolejce" francuskiej ekstraklasy. Jego OGC Nicea przegrała!

Jakub Jabłoński
Marcin Bułka bez czystego konta. Drużyna Polaka przegrała!
Marcin Bułka bez czystego konta. Drużyna Polaka przegrała! PAP/Piotr Nowak
Marcin Bułka bez czystego konta i zwycięstwa w 27. kolejce francuskiej ekstraklasy w meczu OGC Nice - Nantes. Drużyna z Lazurowego Wybrzeża z polskim bramkarzem w składzie przegrała z ekipą, której prezesem jest Waldemar Kita 1:2. Reprezentant Polski w 76. minucie nie wyczuł rzutu karnego i przyjezdni przypieczętowali zdobycie trzech punktów.

OGC Nice - FC Nantes 1:2 (0:1)

Początek meczu należał zdecydowanie do drużyny przyjezdnych. Pierwszym, który postraszył Marcina Bułkę i zdobył otwierające trafienie już w 13. minucie był Mathis Abline. Skrzydłowy zaskoczył polskiego bramkarza precyzyjnym strzałem i uczestnik niedawno zakończonego zgrupowania reprezentacji, na którym Biało-Czerwoni awansowali na Euro 2024 musiał kapitulować.

Bułka w pierwszej połowie miał pełne ręce roboty i co i rusz musiał sobie radzić z atakami przyjezdnych na ekipę z Lazurowego Wybrzeża. Trzeba przyznać, że jego koledzy z defensywy niezbyt mu w tym spotkaniu pomagali. - Nie rozumiem pewnych postaw w zespole - mówił po końcowym gwizdku bramkarz reprezentacji Polski przepytywany przez jedną z francuskich telewizji.

Chwilowa nadzieja. Mecz błędów obrońców OGC Nice

Na przerwę jednak piłkarze schodzili tylko z jednobramkową stratę i nadzieją na odwrócenie losów tego wielkanocnego starcia. I faktycznie tak się stało. W 72. minucie arbiter prowadzący spotkanie dopatrzył się przewinienia w polu karnym gości. Terem Moffi pewnie, więc wykorzystał "jedenastkę" i pokonał Albana Lafonta, czyli bramkarza uznawanego niegdyś za nadzieję francuskiej piłki.

Ostatecznie Marcin Bułka musiał raz jeszcze kapitulować. Tym razem po faulu z drugiej strony boiska musiał bronić rzut karny podyktowany przeciwko swojej drużynie. Polak jednak nie zdołał skutecznie interweniować i Mostafa Mohamed przechylił szalę rywalizacji na korzyść przyjezdnych.

OGC Nice - FC Nantes 1:2 (1:1)

• Bramki: Terem Moffi 72' - Matthis Abline 13', Mostafa Mohamed 76'
  • Żółta kartka: Jordan Lotomba 58', Gaetan Laborde 90+8' - Nicolas Cozza 51', Eray Comert 52', Pedro Chrivella 58', Matthis Abline 78', Marcus Coco 90+1'
  • Sędzia: Bastien Dechepy
  • Stadion: Allianz Riviera (Nicea)
Po meczu Polska - Estonia na Jana Bednarka spadła ogromna fala krytyki. Obrońca Southampton zawalił przy jedynym golu naszych rywali. Jaki w życiu prywatnym jest 27-letni defensor? To kochający mąż i ojciec. Czasem przed telewizorem dopinguje go... pies. Ślub wziął pod Nowym Sączem w 2022 roku. Poznaj piłkarza reprezentacji Polski bliżej.Aby zobaczyć wszystkie zdjęcie klikaj strzałkę w prawo!

Jan Bednarek w życiu prywatnym. Obrońca reprezentacji Polski...