Marcin Bułka obronił rzut karny w Pucharze Francji. Nicea wysoko wygrała z Montpellier i zameldowała się w ćwierćfinale

Jakub Maj
Jakub Maj
EAST NEWS
Marcin Bułka po raz kolejny nie zawiódł. Polak obronił rzut karny w pucharowym meczu z Montpellier. Jego zespół wysoko wygrał z ligowym rywalem.

Nicea w ćwierćfinale Pucharu Francji

Nicea podczas losowania 1/8 finału miała szczęście. Ekipa, w której gra Marcin Bułka trafiła na Montpellier, czyli jeden z gorszych zespołów w obecnym sezonie Ligue 1. Przypomnijmy, że drużyna z Allianz Riviera jest wiceliderem ligi francuskiej i na wiosnę z pewnością będzie chciała powalczyć o mistrzostwo.

Patrząc na same statystyki, można dojść do wniosku, że od samego początku pucharowego meczu warunki narzuciło Montpellier. Gospodarze w 45 minut oddali 10 strzałów, czyli dwa razy więcej niż goście. Co z tego, skoro zawodziła skuteczność. Tego nie można powiedzieć o Nicei, która schodząc do szatni na przerwę prowadziła już... 3:0!

W 62. minucie czwartą bramkę dorzucił Claude. 15 minut przed końcem spotkania Montpellier otrzymało rzut karny, dlatego nadzieja kibiców na odwrócenie losów spotkania jeszcze nie zniknęła. Na drodze Juniora Ndiaye stanął Marcin Bułka, który wyczuł intencje strzelca i obronił jedenastkę. Niestety minutę później po rzucie rożnym środkowy obrońca Sagnan strzelił gola polskiemu bramkarzowi.

1/8 finału Pucharu Francji. Montpellier - OGC Nice 1:4

• Bramki: Sagnan - Ndayishimiye, Louchet, Cho, Claude
  • Asysty: Todibo
  • Żółte kartki: Savanier, Lecomte - Claude, Rosario, Balde

POLACY ZA GRANICĄ w GOL24

Transfermarkt co kilka miesięcy aktualizuje wartości rynkowe zawodników polskiej ligi. Piłkarze wreszcie doczekali się zmian na popularnym portalu. Ekstraklasa ma nowego lidera, którym został Ernest Muci ze stołecznej ekipy. Czołówka została zdominowana przez przedstawicieli trzech klubów - Legii Warszawa, Rakowa Częstochowa i Lecha Poznań.Aby sprawdzić wszystkich zawodników klikaj strzałkę w prawo!

Aktualizacja wartości rynkowych zawodników Ekstraklasy. Grac...