Marsylia - Borussia LIVE! Czy Polacy pomogą zdobyć trzy punkty?

Łukasz Zub
W Marsylii na "Stade Velodrome" zmierzą się Olympique Marsylia, zwycięzca LM z sezonu 1992/93 i Borussia Dortmund, triumfator tych rozgrywek z 1997 roku. Polscy kibice liczą na dobry występ naszego trio w tym meczu.

Olympique Marsylia - Borussia Dortmund LIVE! - Relacja na żywo w Ekstraklasa.net od 20:45!

Na boisku od pierwszej minuty zobaczymy najprawdopodobniej dwóch naszych reprezentantów Łukasza Piszczka i Roberta Lewandowskiego, a na ławce rezerwowych zasiądzie Jakub Błaszczykowski.

W Champions Leauge "Lewy" jeszcze nie pokazał nic, co wyróżniło by go na tle innych zawodników w jego zespole i dziś będzie musiał pokazać coś więcej, by zachować miejsce w pierwszej jedenastce.

Juergen Klopp zapowiedział, że Lewandowski dostanie szansę jeszcze w kilku spotkaniach, jego największy rywal Lucas Barrios przynajmniej na razie pozostanie dżokerem w jego talii. Barrios dopiero niedawno wrócił do treningów po kontuzji i zagrał kilkanaście minut w ostatnim zwycięskim meczu z Mainz (2:1). To będzie jedna z ostatnich szans Lewandowskiego, by udowodnić, że jest lepszy od Paragwajczyka. Czy uda mu się to już w dzisiejszym meczu?

Od pierwszych minut pojawi się również Łukasz Piszczek. Nasz reprezentant po ostatnich zawirowaniach związanych z aferą korupcyjną pokazał się z bardzo dobrej strony w ostatnim meczu, w którym zdobył zwycięską bramkę dla BVB. Było to jego pierwsze trafienie w obecnym klubie.

Zespół mistrzów Niemiec będzie musiał zmierzyć się nie tylko z zespołem Didiera Deschampsa, ale także z fanatycznymi kibicami, którzy zawsze dopingują swoich ulubieńców. Olympiquie po 8. kolejkach zajmuję dopiero 13. miejsce w Ligue 1 i ma na koncie tylko 7 punktów. To nie oznacza bynajmniej „spacerku” dla Borussi, bo Marsylczycy pokazali już w tej edycji LM, że potrafią wygrywać.